Jídlo

BEZLAKTOZOVÁ KÁVA

Znáte to, někdy chcete udělat takové to prostě „grab and go“, i když jde o kávu. Kombinace milovníka kávy, návštěvy supermarketu a intolerance laktozy udělají se světem divy. Ať žijí bezlaktózové kávové nápoje.

Vyzkoušela jsemrůzné verze. Společné mají bezlaktozové mléko a nějakou tu kávu v sobě.

Starbucks Skinny Latte
60,- Kč, 220 ml. Bez přidaného cukru, ale sladké to bylo X Acesulfam warning (tzn. 1 hodně blbé éčko, 2 středně nezdravá). Chuťově to bylo dobré, nestěžuji si. Mají dobře udělaný vršek s kelímkem – takové trochu coffee to go, vč. brčka (myslí i na velryby).

Lactel Matin Leger
37,- Kč, 500 ml. Cenově hodně levnější! Cukrem to oslazené je, ale díky tomu to v sobě nemá žádná červeně svítící éčka. Ani tady si nestěžuji na chuť. Je to plastová láhev – také myslí na velryby.

Nemléko mandlové – ledová káva
60,- Kč, 250 ml. Viděla jsem ho i dražší než Starbucks, což vlastně dává smysl, protože je veganské a má úžasné složení (žádná problematická éčka), ale lze sehnat i cenově takto. Extra body mají za skleněnou láhev, kterou rozhodně můžete dál využít. Je doslazené datlovým sirupem, rozhodně nejméně sladké z nabízeného. Chuťově to není moje, nejsem fanda mandlového mléka, ale jinak by mi přišlo TOP.

Vítězem se pro mne v tomto kole stává…rozhodně Lactel Matin Leger. V porovnání se Starbucks v sobě nemá umělé sladidlo, chutná podobně a stojí skoro čtvrtinu. Kdybych měla raději mandlové mléko, vyhrálo by to Nemléko, ale pořád bych se ošívala nad cenou….i když….byli jste v poslední době třeba u Kofi-Kofi?

V dalším kole jsem vyzkoušela nemléčnou/mléčnou kávu a ta se stala mojí favoritkou na hodně dlouho

Vyzkoušela jsem další mléčnou kávu, která je bezlaktozová a „coffee to go“. Je to Alpro Kávový nápoj se sójou a karamelem. Co se týká složení, tak v sobě nemá žádná nebezpečná éčka. Slazený je cukrem. Cenově 60 Kč za 235 ml, nu což…za plast se platí, cenově vychází podobně jako Starbucks Skinny Latte a jen o trochu méně než Nemléko mandlové – ledová káva.  Sice ho hodnotím s větším časovým odstupem, ale chutnalo mi opravdu hodně a pro mne bylo nej. Co mají hodně prakticky uděláno je to víčko – opravdu „to go“ verze.

https://www.alpro.com/cz/produkty/kavove-napoje/kavove-napoje/kavovy-napoj-se-sojou-a-karamelem

foto z https://www.alpro.com

Později jsem vyzkoušela ještě novinky od Starbucks.
Starbucks Cappuccino s kokosovým mlékem a Starbucks Ledová káva z mandlového mléka
Oboje mi chutnalo moc. To kokosové mi spíš připomínalo nějakou až čokoládu, i když nebylo čokoládové. Asi tím, že bylo hutné a kokosové a já si chuť kokosu s kávou standardně nespojím. A hodně mne překvapilo i to mandlové, protože jsem čekala, že to bude hnusné (sorry, mandlové mléko zatím nemám v preferovaných) a bylo to opravdu dobré – takové lehčí, víc na denní pití než jako pamlsek.
Oba dva nápoje stály na rohlik.cz stálo 65 Kč/220 ml, což není zrovna málo, ale obecně se to drží v cenách pro tyto produkty, když jsou zrovna vegan. Složení má lepší ta mandlová, ale stejně je to pořád trochu chemická laboratoř.


Kolem a dokola…mým miláčkem přesto zůstává můj barevný Keep Cup kelímek a kafe bez mlíka do něj už z domu, ale to nebyla otázka dne.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *