Bezlaktózové · Bezlepkové · Bezmasé a málomasé · Ostatní · Zimní a vánoční

CIBULOVÁ ŠŤÁVA

Je několik základních důvodů, proč byste měli chtít udělat cibulovou šťávu

1) Chcete se zbavit nechtěného nápadníka

2) Kdysi jste si pořídili odšťavňovač a nevíte, co s ním. 
Já už mám fakt hodně let tady tohohle drobka. Než jsem si ho koupila, tak jsem si podobný půjčila na několik měsíců a testovala jsem, jestli ho využiju. No…i s tímhle přístupem se dá udělat chyba. Používám ho minimálně a občas ho půjčím, abych zastrašila někoho dalšího před koupí odšťavňovače :-D. Hodí se na tvrdší věci jako je mrkev. U zázvoru už dělá potíže, v citrusech i jablku nechává na můj vkus moc šťávy. Pokud už si nějaký pořídíte, jděte výš.
https://www.euronics.cz/odstavnovac-moulinex-ju200-ju200…/…/

3) Chytili jste bacila a je to něco tipu „To vyležte.“ Nebo nechcete (případně nemůžete) do sebe cpát léky. Pak rozhodně doporučuji cibulovou šťávu. Skvěle funguje na dráždivý kašel. Používá se na záněty horních cest dýchacích, rozpouštění hlenu a podporu vykašlávání. Bylo by to vynikající pro děti, kdybyste to do nich dostali. 
Já si ji udělám 3 x denně čerstvou z půlky cibule v odšťavňovači, přidám lžičku medu a po lžičkách si tuhle dobrotu s pláčem (cibule…) dávám.
Kdo nemá odšťavňovač, tak jiný způsob je nahrubo pokrájet oloupanou cibuli, smíchat s lžící medu, nechat stát (prý i přes noc) a užívat vystředěnou šťávu.
Není to náhodná babská rada, cibule má v sobě vážně kdeco – vitamin C, allicin (proto se jí říká přírodní antibiotikum), draslík, sodík, vápník, hořčík, mangan, železo, měď, fosfor, zinek, síra, vitamíny skupiny B1, quercetin (kvercetin – antioxidant), další flavonoidy (proti alergiím)…umí toho mnohem víc, málem vám i opraví auto.

Cibule prý pomáhá vyčistit vzduch v místnosti od choroboplodných zárodků – stačí položit půlku rozkrojené cibule na talířek. No, to by vyhnalo dřív mě, než ty viry 😀 Kromě léčení štípanců a sypání na chleba se sádlem – jak používáte cibuli vy?

P.S. znáte fotobanku zdarma https://www.pexels.com/

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *