Bezlaktózové · Bezmasé a málomasé · Cestování · Rychlé a snadné · Vegan

DOMÁCÍ INSTANTNÍ KAŠE

Před létem jsem se vás ptala na doporučení na osvědčenou domácí instantní kaši. Překvapeně jsem zjistila, že nikdo nic takového nemá. Takže jsem se sama pustila do „výzkumu“. Spojila jsem několik receptů, testovala jsem a voilá…je to tady. Konečně si můžu regulovat množství cukru a taky to, co do toho dám. Podle toho, co tam dáte, tak to může vyjít třeskutě levněji. Já jsem to nepočítala – každopádně je to mnohem méně sladké a mnohem méně plastové. A nevím, jak vy, ale já jsem takovouhle luxusní instantní kaši s kusy ovoce z pytlíku ještě neměla. Čokoládová s ořechy je nevyfotitelná, aby na mne zbylo 😀

Domácí směs na instantní ovesnou kaši – vegan
500 g jemných ovesných vloček
200 g sojového nápoje Zajíc
70 g třtinového cukru
ochucovadla
Část vloček (300 g) umixujeme v mixéru až do mouky. Cukr taky v mixéru umichujeme najemno. Smícháme dohromady. Dávkujeme dle hladu, zalévámé horkou vodou, rozmícháme, necháme minutku…jíme.

Tipy
– Pokud si kaši namícháte komplet, použijte opravdu suché suroviny (ne, meruňky z Lidlu nejsou opravdu dost suché), jinak vám směs navlhne. Jako opravdu suché fungují ořechy, semínka, kousky čokolády, lyofylizované ovoce. Lyofylizované ovoce jsem pořídila na grizly.cz https://www.grizly.cz/lyofilizovane-ovoce/, ale rozhodně seženete i v prodejnách se zdravou výživou a viděla jsem to i v takových těch prodejnách typu Suché plody.
– Samozřejmě můžete umíchat jen základní směs a pak si přidat cokoliv, co máte zvlášť….třeba jakkoliv polosušené ovoce, marmeládu, nebo ovocný kompot…..podle toho, kde to zrovna jíte a co má soused na zahradě.
– Pokud přidáte klasické sušené mléko, budete to mít sladší a myslím, že trochu hustší. Celkově to je o malinko řidší než ty kupované (asi bych mohla přidat víc mletých vloček, nebo Zajíce), ale v rámci porovnání složení mi to ale vůbec nevadí a už jsem spokojená, tak to neřeším. Stejně tam vždycky liju vody od oka, protože poměry na pytlíku nikdy nesedí.
– Měla jsem dojem, že máme této směsi větší spotřebu, než u pytlíkových kaší, ale nakonec to nebyla pravda. Standardně jsme potřebovali 3-4 kupované pytlíky, abychom se dva ráno na puťáku najedli.
– Osvědčilo se mi to nosit v mém oblíbeném recyklovatelném „pytlíčku dealeráčku“(https://www.dm.cz/profissimo-uzaviratelne-sacky-do-mraznick…)

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *