Jídlo

MANA

Jsem fanda Many – „komplet jídla v prášku“. Ale ne každé. Seznámil mě s ní kdysi přítel, takže je to velká láska :-).

Byla to ještě varianta, kde se prášek míchal s olejem a vodou. Teď už je jen prášek a voda. Nicméně tahle varianta mne nikdy nějak extra nezaujala. Když jsme si ji brali na dovolenou, tak jsme stejně měli spíš chuť na cokoliv jiného, než jíst Manu. Doma mne nebavila a brát si ji namíchanou někam s sebou, to znamenalo, že s sebou potáhnu celou dobu ještě tu velkou plastovou láhev. A taky mi přišlo, že má takový mě nepříjemný „ocas“, což tvrdil i pan Cuketka (https://www.cuketka.cz/jak-chutna-jidlo-z-prasku/). Jenže já obvykle Manu potřebuji, když nestíhám, musím něco lapnout a ještě za pochodu/cesty v tramvaji/při řízení v autě jíst.

Pak se objevilo Mana – Drink („pitíčka“). A to je přesně pro mě. Trochu mě štve, že je to v jednorázovém obalu, to přiznávám. Na druhou stranu mi to velmi dobře slouží. Má to rozměr 14 x 5 x 5 cm, objem 330 ml a 400 kcal. Takže je to střední jídlo (má to být 20% denní dávky kalorií), ještě nějaké tekutiny v jednom a dám to do každé kabelky (kromě divadelní). Má to znovu uzavíratelný obal, takže mohu jídlo přerušit a pak zase pokračovat, což je pro mne opět k nezaplacení.
Pitíčka by měly být vlastně totéž, co prášková Mana, ale mě chutnají víc. Aktuálně už mají dokonce příchutě
Love – malina + jahoda
Dream – kakao
Sunlight – tropické ovoce
Neutral bez nápisu – základní
Mě nejvíc baví malina + jahoda, ale ony ty příchutě nejsou až tak výrazné. Je to snad spíš…jemná vůně, než vyloženě příchuť. Takový sympatický nádech. Žádný koktejl od McDonalda. Obecně se ale chuť Many popisuje obtížně, asi nejlépe přirovnat k řídké krupičné kaši (bez hrudek!) v koktejlové podobě.

Cenově je pitíčko výrazně dražší než prášek, 1 ks vyjde při nákupu přímo z jejich e-shopu na 74 Kč / 66 Kč (bez příchuti), přičemž musíte vzít balení po 12 ks/jedna příchuť za 890 Kč/790 Kč a doprava zdarma. Pokud se bojíte, že vám nebude chutnat, tak třeba na rohlik.cz už je mají taky a po jednom kusu, můžete zkusit (cena 80 Kč bez příchutě, 85 Kč s příchutí). Jestli je to drahé, nebo je…to je otázka. Pokud 1 pitíčko je 20 %, tak to vyjde na den celkem 370 Kč v dražší variantě s příchutí. Nemusíte ale řešit nic, nepotřebujete ani hrnec 🙂

Mana by měla obsahovat spoustu vitamínů a minerálů atp. (https://blog.mojemana.cz/faq/nutricni-info). A kromě toho je veganská, takže se to může hodit i těm, co nemůžou laktozu.

Nechtěla bych se tím živit pořád, ať kvůli jednotvárnosti, nebo proto, že přece jen je pro mne podezřelé žít z koktejlu. Pokud si ale mám vybrat, jestli budu hlady/dlábit čokotyčinku, nebo si dám Manu, rozhodně volím Manu. A…ano, foto je průřez mých vlastních zásob.
https://mojemana.cz/collections/mana-drink?gclid=Cj0KCQjw9fntBRCGARIsAGjFq5E4ozcP1TFt0kAp3tKE_lD9pKKRH82WRDHuKpXgTvxCrC7fZZhVyCEaAjewEALw_wcB&utm_campaign=se_brand&utm_content=mana%20drink&utm_medium=cpc&utm_source=google

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *