Ostatní · Prostě blog · Zajímavosti

PASTI NA OCTOMILKY

Pokud máte doma nějaké rostlinné zbytky, budete znát octomilky.

S octomilkami bojujeme nejčastěji na podzim. Jasně…spousta jablek, rajčat, hroznů, švestek….všechno mají tyhle holky drosophilí rády. Jenže já nemám ráda, když mi hmyz sedá na jídlo (protože kdo ví, kde seděl předtím). Takže co s nimi dělám.

Hodně se mi osvědčil Lapač od Biolitu jablíčko, ten ale možná už není k sehnání. A podle mne se hodně nehodí, pokud se někde vyskytují děti. Jinak jsem ho mívala přímo v míse s ovocem. Na mušky to funguje, ale trochu mi vadí, že až měsíc někde skladuji mrtvé mušky.

Lapače mívám doma průběžně a teď jsem měla od DM jejich řadu, která kombinuje lákání na zápach a lepící pásek. Existuje bio a nebio verze. Já jsem tehdy sehnala tu obyčejnou. Tady mi opět trochu vadí, že mám dlouhodobě vystavený takový malý muší hřbitov…

Pak mi přítelova maminka poradila trik se skleničkou. Vezmete skleničku, dovnitř dáte vymačkaný zbytek z citronu, kousek jablka, trošku burčáku, trošku ovocné šťávy, trošku vína…. Překryjete fresh folií a do ní uděláte párátkem dírky.

Skleničku postavíte na místo určení.

Mušky se nalákají na obsah ve skleničce, vlezou otvorem dovnitř, ale už neumí vylézt. Nyní můžete s muškami naložit podle své preference – někdo je vypustí ven a zavře okno, někdo je přesune do pytlíku a vyhodí do odpadků, někdo je zalije horkou vodou a zahubí (horkuvzdornou sklenici v tom případě). Já jsem měkejš, takže můžete hádat, co dělám…
Obsah skleničky můžete pravidelně měnit. Levné, rychle po ruce a nejedovaté.

Co jsem ještě slyšela za další tipy:
– vysávat je vysavačem,
– ovoce mít v lednici, nenechávat nevynesený koš a neumyté nádobí,
– mít v bytě průvan (prý ho nemají rády + vyvětrá se lákající kyselý zápach…no nevím),
– našplíchat na ně Alpu, nebo sprej proti komárům a mouchám (bývají na ovoci a v kuchyni, za mne ne),
lampy proti hmyzu (existuje to i proti komárům),
– pořídit si masožravku (ta by se brzy přejedla)…

Doplníte něco osvědčeného?

POZN. Úvodní fotka odtud

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *