Hosté · Jídlo

ŘECKÉ JOGURTY V ČESKU

Co když přijedete z Řecka a chcete si ho kousek odnést i domů? Otestujeme…

Jak víte, laktoza mi nedělá dobře (pokud si nedám nějaké laktázové tablety, což je super, ale ne standardní řešení), takže na tento test jsem si vzala odborníka na slovo vzatého, který byl osobně v Řecku a řecké jogurty miluje.

Všechny jogurty jsem kupovala v menších baleních, aby to bylo srovnatelné. No a samozřejmě jsem koupila všechny bílé. Pro srovnání jsem použila jen ty kravské. Jogurty měly různé množství tuku, ale podle toho jsem je nefiltrovala.

Takže jdeme na to….

Kunín Athentikos
cena cca 114 Kč/kg
tuk cca 7%
Vodnatý, vystřeďující tekutinu, chuť víc kyselá, řečký jogurt to nepřipomínalo.
Moje testerka si pamatuje, že po příjezdu z Řecka si nejdřív koupila tento jogurt. Pak na řecké jogurty dlouho zanevřela, protože to vůbec nebylo to stejné, co si pamatovala… Nedoporučila.

foto z https://www.rohlik.cz/

Elinas jogurt řeckého typu
cena cca 126 Kč/kg
tuk cca 9 %
Konzistence příjemná, velmi podobná řeckým originálům. Chuťově lehce sladší. Velmi dobré. Doporučila.

foto z https://www.rohlik.cz/

Kri-Kri Originál řecký jogurt
cena cca 146 Kč/kg (prý trvale výhodná cena)
tuk cca 10%
Jasná máslová konzistence. Prý nebylo poznat od toho, co se servíruje v Řecku. Chuťově spíš kyselejší, ale je to jen o preferencích, nic, co by bylo špatně. Doporučila.
Je to řecký výrobce a řecké mléko.

foto z https://www.rohlik.cz/

Milko řecký jogurt
cena cca 128 Kč/kg
tuk cca 5%
Chuťově sladší, velmi příjemný. Konzistence spíš tvarohovitá, než klasické „ukrojení“ řeckého jogurtu. Nedoporučila ve smyslu řeckého jogurtu, ale jako dobrý jogurt ano.

foto z https://www.rohlik.cz/

Pilos řecký jogurt (tedy z Lidlu)
cena cca 85 Kč/kg
tuk cca 0,4%
Chuťově ani sladký, ani kyselý. Prý tam byl malý hořký ocásek – zajímavé. Konzistence spíš jako hustý běžný jogurt, konzistence řeckého jogurtu to nebyla. Nedoporučila.

BONUS MIMO SOUTĚŽKri-Kri Řecký ovčí jogurt
cena cca 135 Kč/kg (prý trvale výhodná cena)
tuk cca 6%

Jasná máslová konzistence. Kyselý méně než jeho kravský bráška. Nepoznali byste, že je ovčí! Tomuhle jsem nevěřila a ochutnávala jsem taky. Pokud bychom mu nedaly druhé místo, tak určitě první… Ale protože je ovčí, tak jsme ho nezařadily do pořadí. Ale doporučuji. A třeba na rohlik.cz měl nižší cenu jak kravský – asi nás chtějí na ovčí teprve naučit.

A vítězem se stává Kri-Kri Originál řecký jogurt. Je nejpodobnější originálu strukturou i chutí. Možná je to množstvím tuku, protože je to nejtučnější účastník soutěže. V každém případě si tento jogurt můžete koupit a pochutnat si jako na dovolené v Řecku.
Na druhé místo bychom daly Elinas jogurt řeckého typu, což je skvělé, protože ten je hodně dostupný v obchodech.
Kdybyste náhodou mohli koupit a spotřebovat velké balení jogurtu, udělejte to. Jogurt to má rád a odvděčí se vám.

A ráda bych tedy upozornila, abyste si dali pozor…stát se testerem můžete velmi jednoduše 😀 Stačí se přede mnou zmínit, že něco nějak chutná/nechutná a hned už můžu chystat vzorky 😀

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *