Jídlo · Ostatní

VEGAN CAPPUCINO

Varianta kávy s mlékem v pytlíčku

Když jsem zkoušela vegan sýrovou omáčku, tak jsem si všimla i vegan cappucina opět od společnosti Topnatur.

Podobný produkt jsem hledala delší dobu. Je pro mne totiž příjemné mít na cestování něco kompaktivního typu káva s mlékem 2v1, ale běžné produkty mi nedělají dobře. Našla jsem vynikající matcha laté (zase ten Topnatur), ale balení nevyhovovalo účelu. Takže mne dost potěšilo toto vegan cappucino.

V balení je 10 balíčků – na rohlíku se dá sehnat za 80 Kč tzn. 8,- Kč/balíček, přímo na stránkách Topnatur cena velmi podobná. To se myslím dá, když vezmu jako fakt, že vegan věci bývají dražší.

Balíčky nejsou nijak nazdobené. Nicméně dají se normáně roztrhnout a nasypat, co bychom tedy chtěli víc, když je na nich i datum spotřeby. Já bych možná ocenila, kdyby tam bylo ještě natištěné, co to je za produkt, abych si to nespletla s nějakou ovesnou kaší.

Složení: Kokosový tuk, glukózový sirup, instantní káva (9 %) stabilizátor: fosforečnan vápenatý, fosforečnan draselný, slunečnicový lecitin, emulgátor: E472e, aromata, protispékavá složka: oxid křemičitý

Ohledně složení myslím žádné překvapení – poměrně standard u podobného zboží. Nadšení z toho nebudeme. Nicméně komu to vadí, asi si prostě udělá kávu a nalije do ní mléko. Případně si udělá svoji vlastní směs z instantní kávy a sušeného mléka (aha, co kdybych to zkusila?).

Podle návodu můžete připravit i studené cappucino, to jsem nezkoušela. S dítětem mám studenýho kafe ažaž 😀

Celkově jsem s výrobkem hodně spokojená. Přijde mi to vlastně dost podobné jako jiné produkty typu 2 v 1 (pouze káva a mléko). Nepoznala bych, že je to zrovna vegan. Ochutnávala jsem podobných věcí hodně a mají tak různou paletu chutí, že by mne to nenapadlo. Kokos v tom necítím.

Jediné, čeho jsem si všimla – když ho necháte stát, tak se dole utvoří hustší vrstva. Je tedy potřeba to nepít studené a občas zamíchat.

Jsem moc ráda, že mám pytlíček na cestování. Takové „kafe s mlíkem“ někde na chatě uprostřed Vysočiny – k nezaplacení. Jinak ale pořád na cestování asi vede Drip It.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *