Bezlaktózové · Rychlé a snadné · Sladké nepečené · Sladké pečené · Vegan

11 x BUCHTA Z MIKROVLNKY

Takové ty buchty do hrníčku (mugcakes) do mikrovlnky, znáte to? Za mne lehce geniální věc. Otestovala jsem kupované směsi i domácí…obětovali jsme se. Často vegan, všechno jsem dělala bezlaktozové.

Existují i verze do klasické trouby pro ty, kdo neradi mikrovlnku, ale mne to neruší. Testovala jsem pouze recepty, kde bylo smíchat a vložit do mikrovlnky. Nakonec se mi už přítel smál „pokus tisícítřetí?“ 😀

Poznámky pro všechny recepty
– můžou se vám hodit odměrky na lžičky (variace na https://eshop.tescoma.cz/odmerky-lzicky-presto-4-ks
– jak to dělám, že používám 1/4 lžičky prášku do pečiva a nijak mě to neruší? Např. Marks and Spencer prodává dobře uzavíratelné krabičky prášku do pečiva i sody na pečení
– všechny časy uvádím pro svoji mikrovlnku, která není moc výkonná (tipuji kolem 700 W), pokud máte výkonnější (asi jo), tak se časy zkracují i na polovinu (v originálních receptech to je napsané). Obecně platí, že když má buchta zpevněný povrch, je to hotové.
– když jsem ubírala cukru, nebo měnila recept, dávám sem už ten upravený
– všechny jsem jedla teplé, nezkoušela jsem, jak chutnají studené

Kupované směsi – čokoláda a stracciatela od Nominalu
Mají i další příchutě jako například citron a perník. Přidáte panák mléka (i sojové) a panák oleje, zamícháte v hrnku, dáte na chvíli do mikrovlky a…voilá, můžou vám na balkoně závidět sousedi. Mě překvapivě chutnala víc čokoláda, příteli straciatella. Přirovnala bych to k slušnější kupované třené buchtě. Použití pro mne jako rychlá snídaně, kterou mám v spížové pohotovosti, když nic jiného není.
https://shop.nominal.cz/kategorie-produk…/smesi-na-mug-cake/

Domácí 1. – kakaová buchta
Smíchat 2 lžičky cukru, 2 lžičky kakaa, 4 lžičky mouky, 2 lžičky oleje, 1/4 lžičky kypřícího prášku, špetka soli, 5 lžic mléka….v hrnku mikrovlnit 2-3 minuty, nikdy ne víc, jak 4 minuty. Tohle vyrobilo ne moc sladkou, hodně vláčnou (až žvýkavou) hmotu, výraznější prášek do pečiva, zabrala jen asi tak pětinu hrnku, nebyla nic moc a nevypadala lákavě. Neopakovala bych. 
https://recepty.vareni.cz/mug-cake/

Domácí 2. – banánovo ovesná směs
Smíchat rozmačkaný banán, 1 rozšlehané vejce, 100 g rozmixovaných ovesných vloček, 2 lžíce čokoládový vloček (moje vylepšení dle návodu), mikrovlnit cca 3 minuty. Tady vznikla taková „zdravá“ směs, působilo to trochu jako tužší ovesná kaše. Dávkování pro mne nepoužitelné, je toho strašně moc, snědla bych tak polovinu. moc mne to nenadchlo, ale hnusné to nebylo.
https://www.prozeny.cz/…/dietni-zazrak-mug-cake-teto-idealn…

Domácí 3. – palačinky s borůvkami
Smíchat v hrnku 3 lžíce mouky, 1/4 lžičky sody, 1 vejce, 2 lžíce javorového sirupu, 1 lžíce mléka, 1 lžíce oleje. Až je dobře rozmícháno bez žmolků, přidejte trochu borůvek (mražené i čerstvé). Mikrovlňte 1-1,5 minuty, aby se vejce nepřepeklo. Tohle mi chutnalo, borůvky dělají svoje. Byla tam trochu cítit soda, ale já jsem na to citlivější, takže většině by to nejspíš nevadilo. Yep…hodnotím úspěšně.
https://www.biggerbolderbaking.com/5-microwave-breakfasts/

Domácí 4. – hrozinkovo banánový muffin
Smíchat v hrnku 3 lžíce mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 1/4 lžičky mleté skořice, špetka soli, 5 cm kousek banánu rozmačkaného vidličkou, 2 lžíce medu (agávového sirupu), 2,5 lžíce mléka (já sojové), 1 lžíce rozinek. ). Mikrovlňte 1-2 minuty, až je vršek zpevněný. Tohle mi chutnalo, jen to na mne bylo hodně sladké, dám jen lžíci medu. Banánové, příjemné.
https://www.biggerbolderbaking.com/5-microwave-breakfasts/

Domácí 5. – vanilková buchta se zdobením
Smíchat v hrnku 4 lžíce mouky, 2 lžíce moučkového cukru, 1/2 lžičky prášku do pečiva, 4 lžíce mléka (já sojové), kapku extraktu (já dala pomerančový), 1,5 lžíce oleje, 1 lžíce barevných posypátek. Až je dobře rozmícháno, tak mikrovlnit na 1,5-2 minuty, až je vršek zpevněný. Posypátka jsem tam dala jen proto, že byly v originále, stejně mi potvory klesly ke dnu. Ale jinak rozhodně super! Chutná nejvíc jako klasická třená buchta.
https://www.biggerbolderbaking.com/celebration-mug-cake/

Domácí 6. – nutellový koláč
Smíchat v hrnku 3 lžíce nutelly (pokojová teplota, tu z lednice nerozmícháte), 1 vejce, 2 lžíce mléka (já sojové), 4 lžíce hladké mouky, 1/4 lžičky prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa (ne, nespletli se, nejsou to lžičky), 1 lžíce cukru, špetka soli. Až je dobře rozmícháno, tak mikrovlnit na 1,5-2 minuty, až je vršek zpevněný. Skvělá čokoládová buchta, fakt se povedla. Na mne hodně sytá, tohle jsem k snídani nedokázala sníst, snědla jsem tak 2/3.
https://www.biggerbolderbaking.com/microwave-mug-cakes-cel…/

Domácí 7. – churros v hrnečku
Smíchat v hrnku 4 lžíce hladké mouky, 1 lžíci cukru, 1/4 lžičky skořice, 1/8 lžičky prášku do pečiva, 1/16 lžičky sody, 3 lžíce mléka (já sojové), 1 lžíce oleje. Promícháte. Pak lžící odeberete (nadzvednete v hrnku) půlku těsta, nasypete lžíci nasekané čokolády (ne čoko čočky, ty se nerozpouští a drží tvar) a pokryjete nadzvednutým těstem. Mikrovlnit cca 1,5-2 minuty. Posypat skořicí povrch.
Tady jsem rovnou ubrala polovinu cukru do těsta a nahoru jsem také nedávala skořicový cukr, ale jen skořici, takže mi sladkost vyhovovala. Porce na snídani je to malá, ale jinak jsem si moc pochutnala. Fakt mňam.
https://www.biggerbolderbaking.com/microwave-churro-mug/

Domácí 8. – brownies v hrnečku
Smíchat v hrnku 3 lžíce hl. mouky, 2 lžíce hnědého cukru, 3 lžíce kakaa, 3 lžíce oleje, 3 lžíce vody, špetku soli a 1/2 lžičky vanilkového extraktu (neměla jsem zrovna). K promíchanému přidat 2 lžíce čokoládových peciček. Mikrovlnit cca 1,5-2 minuty.
Ubrala jsem rovnou lžíci cukru a bylo to akorát. Tenhle recept byl extra podezřelý – během mikrovlnění se vystředila voda, která se vařila kolem. Vůbec to nevypadalo důvěryhodně během procesu, ale nakonec z toho byly vážně skvělé brownies. Na snídani jsem to celé nesnědla.
https://www.biggerbolderbaking.com/microwave-mug-brownie/

Domácí 9. – ovesná kaše s marmeládou a burákovým máslem v hrnečku
Smíchat v hrnku 3 lžíce vloček, 6 lžic vody, 2 lžíce mléka (já sojové), 2 lžičky jemného burákového másla, 2 lžičky jahodové (já meruňkovou) marmelády. Mikrovlnila jsem 5 minut, po minutě míchat.
Absolutní mňamka pro mne! Nebylo to moc sladký, bylo toho akorát půl hrnku (mug).
https://www.biggerbolderbaking.com/5-microwave-breakfasts/

Domácí 10. – prý snídaňová sušenka v hrnečku
Smíchat v hrnku 1/2 rozmačkaného banánu, 1,5 lžíce jemného burákového másla, 1/2 lžíce medu/agávového sirupu, 1 lžíce mléka (já sojové), 4 lžíce vloček, 1 lžíce hrozinek (já nakrájené sušené meruňky). Promíchanou směs mikrovlnit 3 minuty, až je zpevněný vršek.
Opět velká mňamka a spokojenost na mojí straně. Nebylo to moc sladký, bylo toho akorát půl hrnku (mug).
https://www.biggerbolderbaking.com/breakfast-cookie-mug/

Co si dáte zítra k snídani?

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *