Filmy, knihy · Jídlo

BEYOND BURGER + ALITA

Když zkombinujete testování vegan burgerů a filmový večer 🙂

Provedli jsme u nás doma skupinové testování údajného Ferrari mezi vege-burgery – připravené burgery Beyond Meat The Beyond Burger. Dali jsme k nim to, co byste si tak v létě do burgeru mohli dát – hořčice, čerstvá okurka, čerstvé rajče, chedar, vaječná placička…a testovali jsme. Sehnali jsme to na rohlik.cz – aktuálně tam měli v nabídce kromě burgerů ještě i párky. Větší představu o nabídce si asi uděláte na jejich webu https://www.beyondmeat.com/

Nevýhody
– rozhodně cena. Ta může leckoho odradit. My jsme sehnali balení 10 ks burgerů za 800 Kč, tzn. 80 Kč za vege burgerovou placičku, možná to půjde splašit levněji (Makro?)
– existuje prý verze 1 a verze 2, verze 1 má trochu méně výraznou chuť. Tuhle verzi jsme měli my a k nějaké „masové“ dokonalosti tomu právě chybělo větší ochucení.
– složení – já pořídím radši přirozenou potravinu, než na vege věci, takže vzhledem ke složení budu spíš preferovat normální burger (maso+koření). Tenhle seznam se mi už moc nelíbí : Voda, Izolát hrachové bílkoviny, Expanzní lisovaný řepkový olej, Rafinovaný kokosový olej, Celulóza z bambusu, E461 – Methylcelulóza, Bramborový škrob, Maltodextrin, Extrakt z kvasinek, Sůl, Slunečnicový olej, Rostlinný glycerín, Sušené droždí, E414 – Arabská guma, Citrusový extrakt, E300 – Kyselina L-askorbová, Extrakt z řepné šťávy

Výhody
– má to opravdu masovou strukturu, když ho připravíte, tak má uvnitř narůžovělou barvu jako medium well burger (i na obalu píšou, že to nelze upéct dohněda….červená řepa, my friends).
– kdybychom to nevěděli, nepoznali bychom to (11 testujících, 0 veganů, 1 vegetarián), takže dost dobrý

Super recenze
Nedávno testoval Beyond burgery i Cuketka. Prakticky se shoduje s naším hodnocením verze 1 a má tam i moc pěkné obrázky, takže ho nebudu opakovat a dám odkaz.
https://www.cuketka.cz/jak-chutna-beyond-burger/

Doporučení
Vůbec se toho nebojte a klidně to vyzkoušejte, ale doporučuji ve verzi 2, až na ni natrefíte. Rozdíl mezi verzí 1 a verzí 2 je na obalu v té oranžové tabulce.

Alita: Battle Angel
Je otázkou, co k čemu byl bonusový program – jestli burgery k filmu, nebo film k burgeru. Na CSFD.cz má Alita 76%, režie Rodriguez, scénář mj. Cameron…základy tudíž dobré. Nikoho to ale moc nenadchlo. Mě navíc vždycky naštve, když na konci chystají film na druhý díl. Celkově mi poslední část přišla taková odfláknutá. Nepotěší, neurazí.

https://www.csfd.cz/film/235607-alita-bojovy-andel/prehled/

Možná se bude někomu líbit víc původní animovaná verze z 1993, která má navíc pouze 54 minut – děkuji za odkaz na youtube kamarádovi.

https://www.youtube.com/watch…

Najít ji podle názvu není úplně jednoduchá věc, ale podle recenzí je to ono a má o procento lepší hodnocení jak letošní novinka.

https://www.csfd.cz/…/153749-hyper-future-vision-g…/prehled/

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *