Věci

PLNÍCÍ PERA

Vždycky jsem ráda psala rukou a psacím písmem, ale jsem v tom v dnešní době už trochu exot. Na druhou stranu, když mohou vznikat kurzy moderního krasopisu (např. https://black-dot.cz/kurzy-moderniho-krasopisu/), tak už to se mnou tak zlé není. Akorát já už to takhle mám přes 25 let 😀

Svoje dětská plnící pera si nepamatuji, ale první „dospělé“ plnící pero ano. Krásný dárek a bylo od Caran d’Ache (http://www.penshop.cz/caran-dache/c-692/), takové méně klasické a více hranaté, béžové a super. „Zabila“ jsem ho, protože jsem ho nosila s sebou – RIP. Jako další dospělácké pero jsem dostala jedno od Parkera (asi netřeba tuhle klasiku ani představovat). Nádherné, klasické, červeno-růžové, metalické. „Zabila“ jsem ho, protože jsem ho nosila s sebou – RIP. A pak jsem několik let plnící pero neměla. Jenže jak se jednou zamilujete do plnících per, už to nejde vrátit, a tak jsem zase začala hledat.

Řekla jsem si, že přece si nebudu kupovat drahého Parkera, že mi stačí něco levnějšího. A tak jsem si k letošním narozeninám pořídila pero Pilot MR3 Retro Pop Green, střední hrot. Myslím, že naprosto odpovídá to, co píšou tzn. výborný poměr cena kvalita. Opravdu příjemně se s ním píše. Lehce slintá, takže oproti doporučením ho musím skladovat hrotem nahoru, pak je to ok. Jsem s ním hodně spokojená, tenhle typ Pilotu mohu doporučit a mají různé barvy, to by se taky mohlo líbit.
https://www.znackova-pera.cz/…/pilot-mr3-retro-pop-green-pl…

Potkala jsem se s jednou milovnicí plnicích per a různých inkoustů a říkala jsem si, že potřebuji (ehm…“nutně“) vyzkoušet různé barvy inkoustů. Jenže taky potřebuji normálně psát, takže jsem si řekla, že zaexperimentuji s ebayem a zkusím nějaké pero odtud. No….trochu provokativně jsem vzala pera do 50,- Kč (pořádné si koupím přece tady) a zajímalo mne, jestli to teda bude rozdíl. Ano, byl, velký. Nedělejte to.
Jinhao 992 Clear Transparent sice psalo ještě poměrně slušně, ale samo se rozbilo po cca 14 dnech – prostě protekl inkoust a bylo po něm, takže letělo do koše. Ještěže jsem ho skladovala v hrnečku a nějakým zázrakem to nezničilo zbytek psacích potřeb.
https://www.ebay.com/…/Jinhao-992-Clear-Trans…/273783336178…

Modrý noname sice funguje, ale prakticky se s ním nedá psát. Ten hrot prostě škrábe papír a vůbec to neklouže. Píšete pak pomalu jako šnek. Nepoužitelné, asi bude muset taky letět do koše. Je mi asi víc líto toho inkoustu, než pera.
https://www.ebay.com/…/new-OFFICE-BLUE-Plasti…/142544959247…

No a protože žijeme jen jednou a důvod k oslavě se vždycky najde😉, nakonec jsem se rozhodla si přece jen pořídit oblíbeného miláčka, po kterém jsem pokukovala asi 2 roky a je tady… Parker Royal Urban Vibrant Blue CT, střední hrot. Barva je absolutně dokonalá, provedení úžasné. Pero jede po papíru prakticky samo. Máte tendenci dělat čáru jen proto, abyste s ním prostě mohli dál psát. Uvidím, jestli si nevyměním hrot za tenký. Už si nepamatuji, jaký hrot jsem měla posledně a střední Pilot je tenčí než střední Parker, podle čehož jsem se při koupi rozhodovala. Je to pro mne ale tak na hraně, takže budu testovat. A co teď, když mám 2 krásná plnící pera? Jak řekl Kuba – jaký je důvod psát s jiným, když máš tohle skvostné? A tak jsem dopadla tak, že se zeleným Pilotem dopíšu inkoust, vyčistím a schovám. Ještě ráda ho vytáhnu, když zase „zabiju“ své nejoblíbenější (což se určitě nestane, protože už je nikam nenosím!)
https://www.znackova-pera.cz/…/parker-royal-urban-vibrant-b…

Normálně pero nikomu nepůjčím, protože se to ani nedoporučuje. Každý má jiný sklon a způsob písma a „vypíše“ si ho po svém, takže bych si ho půjčováním mohla vlastně pokazit. Chtěla jsem si ale ověřit, že můj vjem je pravdivý, a proto jsem výjimečně nechala vyzkoušet všechny tři pera i dalšími dvěma lidmi. Absolutně souhlasili s mým hodnocením.

Výsledek? NIKDY si nekupujte dobré plnící pero, protože pak už není cesty zpátky, i když se o to snažíte.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *