Věci

ERGONOMICKÁ MYŠ

Postěžovala jsem si doma, že mě zase začal bolet hřbet ruky a….vyřešila to ergonomická myš.

foto z heureka.cz

Vzhledem k nové zátěži pro moje ruce (junior není zrovna malé miminko), tak se ozvalo staré „válečné zranění“. Rozumějte – nikdy mi „nic nebylo“, akorát mě občas záhadně bolely hřbety rukou. Jediné, co jsem vysledovala (doktoři nějak nepomohli) bylo, že nemůžu mít malé myši k počítači, ale musí být větší. A k tomu podložené zápěstí nějakou podložkou.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=gel+wrist+pad&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=gel+wrist+pad

Jenže teď to nějak nestačilo, objevilo se něco, co znělo jako zánět šlachových pouzder a lékařský název působil jako sprostá nadávka. A když pořád potřebujete ovládat počítač, tak to prostě řešíte. Zmínila jsem se příteli a ten zareagoval hned a pořídil mi ergonomickou myš Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic Mouse 910-005448.
https://mysi.heureka.cz/logitech-mx-vertical-advanced-ergonomic-mouse-910-005448/

Musím říct, že to pro mne byl poněkud podezřelý předmět, protože ruku máte na myši prostě úplně jinak. Ale řekla jsem si, že za vyzkoušení nic nedám. Vždycky je možné ji vrátit do 14 dnů, protože byla koupená na e-shopu.

foto z https://www.logitech.com/cs-cz/product/mx-vertical-ergonomic-mouse

Cenově se pohybuje kolem 2.000,- Kč, což je pro mne suverénně nejdražší myš, jakou jsem kdy měla. Kdybych byla hráč počítačových her, asi bych se nad cenou nepozastavila, jak jsem tak slyšela. Plus moje původní myš byla funkční a navíc fakt fešanda, takže se mi do výměny moc nechtělo (nebojte, šla do dobrých rukou). Nicméně zvykla jsem si na novou ergo-myš prakticky ihned. Sedla mi skvěle a ruce to ulevilo tak rychle, že jsem tomu nevěřila. Když vás víceméně živí práce na počítači, tak mi to přijde jako zásadní věc. Takže nová myš zůstala doma. Pořád k ní mám i podložku pod zápěstí, ale to je asi jedno.

Dovedu si představit, že někomu moje úžasná myš nesedne. Zároveň jsem totiž měla možnost zkusit ještě Logitech MX Master 2S 910-005141. Je to určitě vynikající myš a má oproti té mojí další vychytávky (třeba ji mají v bílé, nebo v nádherné modré, ale to jsem vychytávkami úplně nemyslela), ale mě třeba do ruky nesedla. Byla na mne moc velká, ruka mi klouzala do špatné polohy. Tím chci říct, že jedna ergonomická myš nesedne každému, takže se nebojte jich zkusit víc. Stojí to za to.
https://mysi.heureka.cz/logitech-mx-master-2s-910-005141/

foto z https://www.dashop.cz/mysi/logitech-mx-master-2s/

Mne by vlastně nenapadlo si vyměnit myš, takže pokud někdo řešíte stejný problém při práci na počítači s bolavýma rukama, tak máte další tip. Třeba to někomu pomůže.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *