Bezlepkové · Dárkové recepty · Letní · Ostatní · Pro děti · Rychlé a snadné · Sladké nepečené

JOGURTOVÉ ŽELATINOVÉ BONBONKY (PRO DĚTI)

Žádný cukr a jemná jogurtová chuť

Když si udělám nějaký desert, snažím se udělat i dětskou variantu. Když jsem tedy dělala nějaký želatinový desert, byla k tomu i dětská varianta.

Když jsem se zamýšlela, od kdy děti mohou takové bonbonky a pokud si odmyslím, že želatina je z prášku, tak podle mne již od 8. měsíce, protože bílý jogurt mohou od 8. měsíce a maso již od 6.měsíce. A želatina je součástí šlach, kůží, kostí….je to tedy pro mne maso. No a vzhledem k tomu, že synkovi je 14 měsíců, tak se opravdu nebojím mu tohle dávat 😀

Moje oblíbená želatina – jediné, co mne na želatině vždycky rozčiluje je to, jak lepí. Ale to je želatina 🙂 Samozřejmě vychlazená nelepí, ale pokud se jí budete dotýkat rukama, nebo třeba umývat nádobí horkou vodou, můžete si toho všimnout.

JOGURTOVÉ ŽELATINOVÉ BONBONKY PRO DĚTI

P: 1 x želatina, 100 ml vody, 300 ml bílého jogurtu (to je téměř 400 g)

PP: Želatinu nasypte do horké vody.

Želatinu rozmíchejte.

Želatinu zahřívejte, nevařte.

Do rozpuštěné želatiny přidejte jogurt

Rozmíchejte

Formičky si dejte na nějakou pevnou podložku, ať se vám s nimi pak lépe manipuluje. Formičky naplňte směsí.

Dejte vychladit do lednice – hodinka bude určitě stačit.

Vyndejte z formiček a nabídněte dětem 🙂

Želatinové bonbonky uchovávejte v lednici a je potřeba je sníst tak maximálně do 2 dnů (dětem bych to později už nenabídla). Jojo, krátká trvanlivost, daň za absenci konzervantů.

Co na to říkal můj potomek? No…vždycky jeden sní a druhý strká do pusy mě 😀 Takže to asi není jeho nejoblíbenější jídlo. Ale jako všechno tohoto typu je to otázka preferencí a mě se to moc líbí. Budu to nabízet samozřejmě opakovaně. A kdybych to udělala třeba s ovocnou/zeleninovou/mix šťávou, tak by se po tom určitě hnal jako divoch. Jo a kamarádka si tam přidala lyofilizované maliny a prý to chutnalo jako panna cota s lesním ovocem. Takže to určitě zkuste!

P.S. vzhledem k nízkému množství surovin jsem recept neoptimalizovala pro nahrávání do https://www.rohlik.cz/chef/. Tam si totiž můžete nahrávat přes odkaz recepty a ono vám to automaticky nabízí vhodné suroviny k nákupu. A můžete je tam mít uložené a připravené na později.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.