Bezlaktózové · Bezlepkové · Jarní a velikonoční · Letní · Ostatní · Rychlé a snadné

MATCHA DŽUS S VODKOU

Chutná mi džus s vodkou, ale tohle je naprosto vynikající!

Když jsem hledala, kde jsem našla recept na matcha sušenky, vyskočil na mne recept na matcha džus s vodkou. Tak to jsem okamžitě běžela vyzkoušet. Naštěstí to bylo večer a ne u snídaně 😀 😀

Já jsem hodně zamilovaná do matcha čaje, takže na mém blogu najdete různé recepty i testy (banánová matcha zmrzlina, matcha palačinky, matcha latté, matcha pudink). A ty nepovedené varianty, co nejsou na blogu, nepočítám :-D.

Nicméně asi úplně nejméně často (překvapivě) používám matcha jako čaj…nápoj. Takže aspoň nějaký nápoj.

Před nějakou dobou jsem ulovila mango vodku, což se pro mne velmi hodilo právě sem – Nicolaus Vodka extra jemná mango 38% z rohlik.cz 180 Kč za 500 ml.

MATCHA DŽUS S VODKOU – 1 sklenice 300 ml

P:

  • 2,5 lžičky krupicového cukru
  • 60 ml horké vody
  • led
  • 2 g matcha čaje
  • 30 ml vodky
  • 120 ml 100% džusu (pomerančový, mangový, ananasový…)
  • dekorace a brčka, chcete-li

PP: Připrav se…hrajem!

V hrnku rozmícháme cukr v horké vodě.

Do šejkru (já mám plastový z Tupperware, cokoliv bude fungovat, při nejhorším šroubovatelná sklenice) dejte cukrovou vodu, vodku, matcha a led.

Protřepte a napijte do sklenice s ledem.

Teď přidejte pomerančový džus a pokud použijete mě neznámou techniku pro tento případ, tak byste mohli mít zelenou část zvlášť a žlutou část zvlášť jako na obrázku v originálním receptu. Mě se to nepovedlo (zkoušela jsem přes lžičku), ale na chuť to nemělo vliv.

Hotovo. Dejte si.

Tohle je vedle Pornstar Martini můj druhý nejoblíbenější drink. Jsem překvapená, jak moc dobré to bylo. Ale za mne teda maximálně jeden, protože matcha tea na mne má hodně povzbuzující účinky (víc jak káva), takže bych asi svítila. A navíc v tom alkohol není tak moc poznat…no jako klasický šroubovák 🙂

P.S. Už jste si zkoušeli objednat Pornstar Martini ve společnosti? Vypadám pak jak šílená pornohvězda 😀 Já za to ale nemůžu – je to v jedné skleničce mučenkový nápoj s vodkou a k tomu malá sklenička sektu. Prostě nebeské! Vždycky mi ho namíchali v Neexistujícím Baru (Bar, který neexistuje). Vlastně….už hodně dlouho si tam nic jiného nedávám – už dávno není v lístku, ale umí ho. A už si svůj oblíbený drink nezkouším dávat nikde jinde, protože ho nemají tak dobrý jako tam.

P.S. recept dost zlobí při nahrávání do https://www.rohlik.cz/chef/. Tam si totiž můžete nahrávat přes odkaz recepty a ono vám to automaticky nabízí vhodné suroviny k nákupu. A můžete je tam mít uložené a připravené na později.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *