Jídlo

KIWI BERRY

Znáte malé, sladké kiwi, které se nemusí loupat?

Od doby, kdy jsem byla těhotná, tak jsem si nějak udělala jiný vztah k „drahému ovoci“. Kolik ho sním? Kolik to bude stát? Co z toho bude mít moje tělo? A když si místo toho dám čokoládu, tak? A na základě podobných úvah teď prostě mnohem častěji kupuji ovoce, i když je neobvyklé.

Kiwi berry mne zaujalo, protože…se objevilo jako novinka na rohlík.cz a já si toho všimla 😀 Nic sofistikovaného. Ve skutečnosti jsem o „minikiwi“ slyšela už kdysi dávno. Poprvé jsem si ho koupila těsně předtím, než u mne propukla ztráta chuti v rámci covidu. Takže to jsem z toho moc neměla a nechala jsem to ostatním členům domácnosti. Po vyléčení jsem si je tedy musela pořídit znovu.

Pokud jsem správně pochopila, tak minikiwi je Aktinidie význačná a něco k tomu.

Výhoda tohoto malého kiwi je v tom, že…je velké asi jako hodně velké hrozny. Je to tedy jednohubka a ty se jí vždycky lépe. No a hlavně na sobě nemá chloupky. Stačí je tedy umýt a je můžete jíst. Někomu může vyhovovat sladší chuť. Já v tomto spíš preferuji kyselejší klasické kiwi.

Nevýhodou je samozřejmě cena – srovnání na rohlik.cz mezi klasickým kiwi za 80 Kč/kg (jinde samozřejmě i levněji) a minikiwi za 400 Kč/kg je trochu síla. Asi jste nikdy nesnědli kilo kiwi naráz, protože pak má člověk odřený jazyk od enzymů, ale stejně.

Krabička

Takto vypadají nerozkrojené

Chutná to jako sladké kiwi. Vypadá to jako malé kiwi.

Rozříznutí podélné

Rozříznutí příčné

Pořídila bych to nejspíš jako pamlsek pro sebe (rozmazlení), nebo třeba nějakému pacientovi do nemocnice. Jasně, že je to luxusní ovoce. Ale je dobré. Trochu jako křepelčí vajíčka 🙂

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *