Tvoření

KOŽENÝ KONÍK

Taková ta „obyčejná“ hračka pro děti

Když jsem šila indiánskou tašku, zbyl mi nějaký materiál z kůže, kterou jsem na to od náčelníka Petra odkoupila. A tak jsem se rozhodla, že z toho ušiji klasickou koženou hračku.

Nejdřív náčrtek

Tvar promítnout na kůži – samozřejmě…žádné chyby 😀

Kůži vystřihnout

A pak vyšívací fáze. Nejdřív černou nití….oči, nozdry, hříva a rozevlátý ocas. Pěkně každou stranu zvlášť. Používám trojstěnnou jehlu na kůži. Klasickou by to nešlo. A často si pomáhám o dřevěné prkénko, abych si úplně nezničila ruce.

Potom korálky – pořídila jsem na to skleněný rokajl z Korallo. Přiznám se, že jsem to šila na několikrát, než jsem si konečně vzpomněla na pravidla z indiánského šití a začala jsem to našívat po pravidelných trojicích. Je to dost piplačka, protože jehla na kůži, která kůži prošije, je zase moc široká, takže přes ni nenavléknete korálky. Musíte tudíž na každou korálkovou sadu (jeden až tři korálky) znovu navléknout a vyvléknout jehlu.

A potom bylo potřeba ještě koníka sešít a vycpat – udělat ze dvou jednoho. Vycpávala jsem ovčím rounem, které jinak používám na plstění. Během sešívání se mi ještě zdálo, že korálky nedrží dost pevně, tak jsem je ještě znovu prošívala jehlou nezávisle na původním prošití.

Samozřejmě, že můžu synkovi koupit hračku. A mnohem hezčí (ale no tak, upřímně…). Nicméně mne to baví a zrovna koník je taková dobrá hračka na dětské hry. Nakonec bude trochu špinavý, možná někde okousaný. A na to se těším. Ale vzhledem k tomu, že má na sobě malé korálky (i když samostatně šité), tak mu ho dám asi až později.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *