Pro děti · Tvoření

LEDOVÝ VĚNEC

Venkovní dekorace pro mrazivé dny

Takovéhle obrázky ledových věnečků a ozdob už mám v počítači uložené dlouho. Nějak na ně nikdy nedošlo – částečně proto, že vzpomenout si na to v tom skoro jediném dnu, kdy v Brně mrzne, není jen tak 😀 Tady je tedy moje inspirace a bohužel vám už neřeknu zdroje. Všechno to byl internet a už to mám dlouho.

No a my jsme se synkem tvořili venkovní ozdobu pro ptáčky v podobě ultrajednoduchého věnce.

LEDOVÝ VĚNEC

Potřeby:

  • větší nádoba s kulatým dnem (alespoň větší hrnec), odolná mrazu a tlaku ledu (sváteční porcelán neberte), u ne červená silikonová koláčová forma
  • menší kulatá nádoba doprostřed, odolná mrazu (sváteční porcelán neberte), u mne modrozelená plastová nádoba
  • něco na zatížení středu (u mne keramické těžké malé nádobky)
  • plech, na který to posadíte (to jen kvůli jednodušší manipulaci), nebo třeba plastové prkénko
  • zelené větvičky
  • červené mašličky
  • další ledu a mrazu odolné dekorace, které chcete použít (větvičky, šípky, brusinky, šišky, plastové hračky, vánoční třásně…)
  • nůžky
  • voda

A možná máte doma nějakou dokonalou nádobu typu, tak to se neostýchejte ji vytáhnout 🙂

https://www.sladke-potreby.cz/forma-silikonova-babovka–venec-prum-26–v-5-5cm/

Postup: Nachystejte si na plech velkou nádobu, přidejte střed a do kruhu nastříhejte mašličky, větvičky a ozdoby dle vaší preference.

Nezapomeňte zatížit střed.

Přilejte vodu.

Dejte ideálně ven/na balkon, nebo (odvážně, že máte tolik místa) prostě do mrazáku. A pokud nemáte mrazák nacpaný dobrotami, tak si takovou ozdobu udělejte kdykoliv, kdy je aspoň trochu zima. Led se rozpouští pomaleji, než čekáte 🙂

Nechte celé zmrznout.

Já jsem měla „výhodu“, že mi to nezmrzlo úplně dole (protože i když -12 stupňů, tak jsem to položila na sníh…), takže jsem prostě všechno vytáhla úplně v pohodě + ze silikonové nádoby by to šlo taky samo. Ale pokud máte fakt přimrzlo, dejte do středové nádoby trochu horké vody a povolí hned. A případně formu/hrnec zvenku lehce nahřejte pod kohoutkem teplou vodou a půjde to taky.

A vlastně hotovo.

Teď už jsme jen připevnili provázek a pověsili jsme ptáčkům ozdobu ven. No…hlavně nám 🙂

Samozřejmě, že můžete použít nějaké formy na donuty a udělat minivěnečky.

I když bude kolem nuly, tak věnec vydrží celkem dlouho. Malinko potíž je déšť, nebo sluníčko 🙂 A až se rozpustí, tak na balkoně posbíráme větvičky a mašličky a prostě to uděláme znovu.

Se synkem jsme si tvoření velmi užili – stříhání všeho, aranžování, lití vody, zkoumání ledu… 🙂 Výhoda je, že jednotlivé fáze jsou krátké, takže je to tvoření dobré i pro menší děti, které se tak dlouho nesoustředí.

Krásnou zimu přeji.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *