Jídlo

MAGNUM VEGAN

Věděli jste, že nově existuje veganské Magnum? Já jsem na to náhodou narazila. Samozřejmě mne to zajímalo a musela jsem to vyzkoušet a srovnat to.

1) Cena – nenechte se zmást tím, že by stály podobně. Veganské varianty jsou totiž menší. Uvádím ceny z jednoho obchodu.
Vegan Classic 90 ml, 44,90 (499/l)
Vegan Almond 90 ml 44,90 (499/l)
Classic 120 ml 42,90 (358/l)
Almond 120 ml, 42,90 (358/l)

2) Pokud se podíváte na doporučené denní dávky energie, cukru a tuku, tak zjistíte, že si Magnum radši dát nechcete…například to mandlové klasické má na porci 16% DDD kalorií, 33% cukru a 30% tuku (z toho 60% DDD nasycených mastných tuků). Zbytek si asi domyslíte odhadem. Podotýkám, že u vegan verzí to vychází dost podobně. Kalorie na 100 g (i když velikost udávají v ml)
Vegan Classic 1383 kJ/330 kcal
Vegan Almond 1444 kJ/345 kcal
Classic 1261 kJ/302 kcal
Almond 1379 kJ/331 kcal,

3) Éčka – veganské verze mají méně škodlivé složení, co se týká E. Klasiky mají 7 éček, která se řadí do kategorie Přísada nevhodná pro děti, alergiky, osoby citlivé na chemii v potravě, veganské jich mají pouze 6. Žádné Magnum nemělo éčko z kategorie Přísada, která je v podezření jako příčina alergií, hyperaktivity, což je dobrá zpráva.

4) Chuť – Veganské varianty působily, že mají „tmavší“ čokoládu a taky podle složení měly. Chuť hmoty byla trochu cítit jako sójové mléko, ale sóju to neobsahuje. Kdybych nevěděla, že je to veganské Magnum, asi by mne to nenapadlo, protože když jsem ochutnávala Magnum různě po Evropě a v různých velikostech a typech, tak chutnalo pokaždé jinak, i když mělo být „stejné“.

Co bych si dala? No…vzhledem k tomu, že se teď moc nebratříčkuju s mlékem, tak z nabízeného asi Magnum Vegan Classic. Pokud bych ale neměla žádné omezení, vzala bych klasické Magnum, ale v mini verzi. Ty se prodávají v multipacku skoro všude. Trochu se tím řeší množství tuku a kalorií a zůstane ta nepřekonatelně hutná smetanovo-vanilková chuť. Magnum Vegan se hodně pochlapilo a výsledek je podle mne dost famózní, ale samozřejmě to není totéž (aby jo, šmarja, to bych se bála, že tam melou psy i s boudama). 
Každopádně jsem zvědavá, jak moc budou ty veganské k dispozici. Teď je třeba mají i u nás ve vietnamské minivečerce

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *