Tvoření

PANENKY Z UBROUSKŮ

Rychlé tvoření pro děti na hraní, nebo pro ty menší na koukání.

Kdysi dávno jsem dostala Velkou knihu pro malé mistry (mám i druhý díl, ten už počmáraný není). Zabavovala jsem s ní děti v Anglii, ale sama jsem jako dítě podle ní spoustu věcí vyrobila. Možná ji najdete někde v knihovně, přišla mi zajímavá a pestrá. A teď se mi hodila, když jsem se chtěla inspirovat s něčím rychlým, jednoduchým a lehkým….protože zabavit mrskající se dítě při přebalování – k nezaplacení.

V originálním nápadu si panenek uděláte víc a použijete je jako loutky pro taneční divadlo. Ale rozhodně s tím lze dělat i leccos dalšího.

Takže, jak na ty ubrouskové krasavice? Nepotřebujete skoro nic….ubrousky, nit, vatu, nůžky a jehlu.

Z ubrousků oddělte jen tu barevnou část – pravidlo zní „Pokud máte pocit, že tam už není žádná vrstva, ještě je tam jedna.“ Je to jako u decoupage :-D. Zbylou část ubrousku použijte jako normálně a část využijeme na tvoření.

Kus vaty zabalte do jedné nebarevné vrstvy ubrousku, zasukujte a ustřihněte.

Předpřipravenou hlavičku dejte do středu 2 barevných částí ubrousků (křížem přes sebe) a zabalte, tentokrát už hezky, a zavažte nití.

Vzniknou vám takové panenky – beznožičkové medůzy.

Abyste je mohli pověsit, propíchněte je odspod jehlou s navléknutou nití. Já jsem si tam zespodu dala ještě kousínek látky, aby se mi uzlík určitě neprotáhnul skrz ubrousky a nevypadlo mi to.

A voilá….pověste, kam potřebujete.

Zvládnou to s nějakou pomocí (jehla) i menší děti – musí umět hlavně uzlíkovat.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *