Restaurace, podniky

PASTA DI GUSTO

Jak se mi líbilo v těstovinovém bistru?

Obecně musím říct, že moc nejsem na těstoviny v restauraci. Má to pro mne totiž obvykle dvě špatné varianty.
1) moc uvařené těstoviny,
2) al dente těstoviny, které jsou na mne moc tvrdé.
Takže si v restauraci obvykle těstoviny nedávám. Výjimku jsem udělala třeba v Castellana trattoria, kde ale zase neočekáváte nic než dokonalost. Tam si rozhodně těstoviny dám ráda (Novobranská 4 Brno, https://castellana.cz/ ).

Když jsem se tedy zastavila v Pasta di Gusto na Masarykové 34, vlastně mne to překvapilo, kam to lezu 😀 V nabídce mají těstoviny, polévky, nějaký desert, kávu, nealko…nic velkého. Působilo to, že tam moc lidí nechodí, protože jinak by byla asi vitrína s deserty (a potenciálně obloženými bagetami dle cedulky) plnější. Mají ještě provozovnu v Campus Square, tak třeba se to postupně rozroste a budou mít víc zákazníků tzn. i plnější vitrínu.
http://www.pastadigusto.cz/

Systém je v tom takový, že si vyberete druh těstovin (spaghetti, fusilli, gnocchi, bezlepkové…) a k tomu omáčku (Bolognese, à la Carbonara, Pollo con pesto di spinaci, Arrabbiata, Aglio olio e peperoncino con pomodori secchi, Pesto Siciliano & Flank Steak… http://www.pastadigusto.cz/pasta/ ). Když budete chtít, dají vám nahoru Grana Padano. Já jsem si zvolila spaghetti Bolognese posypané Grana Padano za 125 Kč celkem.

Porce mi přišla nejdřív malá, ale spíš to bylo použitým nádobím, protože jsem se normálně najedla. Bylo to bolognese z mletého masa, což už se dnes bere jako usazená tradiční forma. Ve skutečnosti tradičnější je dlouze vařené maso, které se pak natrhá vidličkou – logicky…hospodyně dřív běžně neměly mlýnek, sotva že měly to maso (můžete nakouknout třeba na králičí bolognese od Jamieho Olivera v 3.díle Jamies Great Britain, pokud se k tomu někde dostanete). Co mne tady příjemně překvapilo, tak těstoviny byly uvařené opravdu skvěle – nebylo to tvrdé al dente, ale příjemné al dente. Takže můžu říct, že se sem nebudu bát jít znovu. Opravdu příjemné překvapení + omáčka byla taky fajn. Cenově to asi odpovídá tomu, že to bylo dobré a je to na Masarykové 🙂

Trochu mne mrzí, že mají jen vysoké barové židle, mě se na nich špatně sedí. No a obsluha se taky tvářila, že tam tak nějak spíš zavazím, i když se nakonec vcelku pěkně zeptala, jestli chutnalo. I přes nějaké drobné dekorace a snahu o květiny to tam nepůsobí nijak útulně. Na druhou stranu, je to bistro…tam se nepředpokládá, že by zákazník dlouze vysedával. Škoda, že nemají trochu hezčí příbory. A existují i lépe vypadající tácy. Na druhou stranu, pokud bych přišla a byla tam opravdu příjemná obsluha, asi bych se v příborech a tácu ani nerýpala.

Z https://www.facebook.com/pastadigusto/

Kolem a dokola bráno – velmi příjemné překvapení. Zajít tam na rychlý oběd, proč ne.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *