Ostatní · Prostě blog · Zajímavosti

PASTI NA MRAVENCE

Co nám (ne)fungovalo na mravence

Nevím, jak vy, ale u nás doma je poslední dobou velký souboj s mravenci. A kdo vyhrává, to není tak moc jisté. Nejčastěji máme asi malé faraony, ale odborník na druhy zrovna nejsem. Jsou hodně malí a tmaví, mají rádi opravdu všechno a naštěstí nekoušou nás.

Co nám na ně nezabralo ani trochu byly Raid domečky.

foto z alza.cz

Co zabralo perfektně loni, ale letos to nebylo úplně ono byl Loxiran Mravenčí bufet. Sice úplně nerozumím tomu, proč mají na krabičce nápisy typu „Myslíme na přírodu“ a „Bez chemických přísad“, ale nebudu to moc pitvat. U Loxiranu se mi víc osvědčilo koupit jen tekuté náhradní náplně a nalít je do víčka od malé zavařovací sklenice, je to levnější a do těch originálních návnadových domečků nějak nelezli. Nevýhodou tady tohoto přípravku je, že je tam tekutina tzn. vysychá a může se vylít (u víčka samozřejmě ještě trochu větší riziko, jak u originálního domečku). Ale pokud najdete dobré/bezpečné místo, tak je supr.

foto z https://www.neudorff.cz/vyrobky/loxiran-mravenci-bufet.html

No a letos se osvědčilo něco, co jsem vůbec nečekala. Přítelova maminka nám poradila posypat mravenčí cestičky kypřícím práškem. Ano, prostě normální kypřící prášek. A to zafungovalo úplně magicky. Sice jsme měli 14 dnů různě obsypanou domácnost bílým práškem, ale mravenci opravdu zmizeli. Nejdřív zkoušeli dosud neobjevená místa v kuchyni, ale to jsme jim zatrhli stejným způsobem.
Ono jim prý vadí, že na jejich vlhkých tlapičkách začne kypřící prášek reagovat, tak tam prostě nejdou. Kypřící prášek se dá samozřejmě koupit i ve velkých baleních, ale my jsme ho potřebovali jen pár pytlíčků i tak.

foto z https://www.oetker.cz/cz

Rozsypávat po domácnosti kypřící prášek je zatím nejlepší způsob, který jsem našla. Přijde mi to v rámci možností ještě dost bezpečné. Obecně nemám nástrahy všeho druhu ráda kvůli psům/dětem/náhodným konzumacím/mojí citlivosti na umírající zvířata všeho druhu…ale pohybující se škůdce taky doma nechci.

Aby nedošlo k mýlce – na venkovní mraveniště, ať nikdo ani nesahá. Na ty se ráda půjdu i někam podívat.

foto z https://www.zdarskypruvodce.cz

POZN. Titulní obrázek je z ŽENA-IN

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *