Filmy, knihy

POSLEDNÍ ARISTOKRATKA

Zašli jsme si do kina na film Poslední aristokratka…punk je jinde.

Kdysi jsem nadšeně přečetla knihu od Evžena Bočka Poslední aristokratka. Dost jsem se u ní nasmála a bylo to vážně příjemné čtení a doporučuji. Však má taky hodnocení 81%, takže za vyzkoušení stojí. Myslím, že je to super, když ji dostanete třeba na Vánoce, protože cpát se cukrovím a prskat drobky smíchem, to je přesně program na konec prosince. Četla jsem i druhý díl (Aristokratka ve varu), ten už se mi moc nelíbil. Třetí a další volná pokračování jsem nečetla (Aristokratka na koni, Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka).

https://www.databazeknih.cz/knihy/aristokratka-posledni-aristokratka-134832

Co se týká filmu, tak mne mohlo varovat, že má 64% (když jsem vymýšlela před 14 dny, že půjdeme, měl 65%) na CSFD.cz. Na druhou stranu u nových filmů to někdy nesedí a co by se tak asi mohlo stát… No, stalo se. Prakticky ihned bylo jasné, že se scénáristé nevytáhli. Děj víceméně žádný, vtipných částí na skoro dvouhodinovku málo (Kameňák z toho neudělali), dialogy příšerné a za závěrečnou písničku od Noname bych jim srazila ještě nějaká procenta extra.
https://www.csfd.cz/film/667074-posledni-aristokratka/prehled/

Tady je ta písnička, kdybyste se chtěli ponořit do mého zážitku
https://www.youtube.com/watch?v=IJc80IVTLvI

Jako bonus jsme museli vytrpět trailery na české filmy před začátkem, což byla pro mne traumatizující zkušenost. Na české filmy totiž prakticky nechodím. Tentokrát jsem udělala výjimku a budu si pamatovat, že si to mám pro příště rozmyslet 🙂 Myslím, že je jasné, že tenhle film nedoporučím. Možná…kdybyste si ho pustili bez zvuku, jsou tam moc pěkné záběry zimní krajiny.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *