Možná chcete hračku pro dítě (obchody zavřené), nebo máte moc PET lahví.
Úvodní foto je samozřejmě ilustrační, ale to jen proto, že jsem lenošná hezky na šířku vyfotit, co jsem synkovi vyrobila.
Není to žádná velká věda, ale přijde mi to fajn způsob, jak
- zrecyklovat PET lahev (jako třeba když děláte náušnice),
- zabavit dítě ve vaně tím, co má rádo (vodu),
- sehnat hračku do vany, aniž bych musela brouzdat přes e-shopy, když je vše zavřené,
- vyřešit relaxovaný pocit ohledně rozbitnosti hraček, které v pravidelých intervalech vylétávají z vany na kachličky v koupelně…
Vezmete nějakou PET lahev, která vám doma zrovna zbyla. Uříznete/ustřihnete jí hrdlo.
Do láhve vystříhněte/vyřízněte otvor, kudy budete láhev věšet na kohoutek ve vaně. Doporučuji se nejdřív jít do koupelny podívat a uvědomit si, jak to tam vlastně bude viset a jak velký otvor potřebujete. Tyto informace se ještě budou hodit.
A teď záleží, co máte doma za vybavení. Já mám vypalovačku do dřeva (seženete od 200 Kč, já to používám a půjčuji překvapivě často), takže jsem pak pracovala s ní. Ale určitě můžete vzít plynový sporák/svíčku, k tomu kombinačky a hřebík a použít to. Mě s vypalovačkou to určitě půjde rychleji a pohodlněji.
A teď jde jen o to udělat otvory do PET lahve v místě, kudy bude spodem vytékat voda. Tak doporučuji se zamyslet nad tím, kde ta voda poteče. Například pokud máte takový kohoutek, že bude PET lahev viset šikmo, tak voda poteče jinudy, než kdyby visela kolmo na vanu. Proč je to zajímavé? Protože chcete, aby voda vytékala sprškou tam, kde je největší tlak (spodní část pověšené PET lahve). Když to poteče hodně bokem, bude rychleji ubývat voda, ale nijak to nepřidá na zajímavosti pro dítě. Asi to ale nemusíte moc řešit – když se vám nebude líbit první model, uděláte druhý.
No a to je celé. Samozřejmě teď budete možná nějakou dobu odsouzeni dolévat juniorovi vodu, protože ho zajímá, jak to teče. Ale…to jste přece celou dobu chtěli, ne? 🙂
P.S. Znáte fotobanku zdarma https://unsplash.com ?