Jídlo

ZMRZLINA TOMIVO GELATO

Úžasní zmrzlináři v Lipůvce, Brně-Bohunicích a ve stánku na Zelňáku.

Kamarádka mne upozornila, že v Lipůvce je nějaký speciální zmrzlinář. No….a pak mi k tomu maminka dodala, že si už o nich četla a mají pobočku v Bohunicích. A já jsem v Bohunicích každou chvíli a nic nevím! Mě se nic neřekne 😀 Každopádně hned jsem to musela jít vyzkoušet.

Tomivo Gelato jsou opravdu poctivé zmrzliny domácí výroby. Už na to přišlo hodně lidí, takže se o nich dočtete i v médiích. Sami se prezentují na svojí internetové stránce i na FCB.

Navštívily jsme pobočku v Brně – Bohunicích. Je to na adrese Lány 8, prostě normálně mezi zástavbou.

I v týdnu v brzkém odpoledni tam bylo opravdu dost plno. Ne že bychom musely čekat, ale rozhodně se tam dveře netrhnou.

Mají minimálně 16 druhů + sezonní. Najdete příchutě jako jahoda, malina, mango, mák, angrešt, kinder bueno, borůvková, kiwi, rakytník, straciatella, vanilka…Některé zmrzliny mají jako sorbety (ovocné), jiné na bázi smetany. Já jsem ochutnala makovou a angreštovou. Moje spolutesterka si dala mango. A teda….za mne všechny vynikající. Dokonce jejich mangovou řadím nad Božský kopeček. A to je teda co říct, protože ty mám moc ráda. Vlastně subjektivně všechny tři ochutnané řadím nad Božský kopeček – Tomivo má samozřejmě „výhodu“ v tom, že nedrží veganskou linku, takže klidně mohou nabídnout ty smetanové. Nicméně mě asi víc vyhovuje Tomivo v tom, že dělají základní chutě, nepřidávají koření a nedělají moc exotiku (ano, mango už jako exotiku u nás nějak neberu).

Velmi doporučuji vaší ctěné pozornosti a děkuji za tipy, které mi dáváte.

UPDATE ZÁŘÍ 2020

Tomivo Gelato nezahálí a jejich stánek se objevil na rohu naproti Gran Moravii na Zelném trhu u (aktuálně) Jean Paul´s restaurant, dříve Sklizeno (konkrétně Zelný trh 376, Brno). Fronty tam nejsou, lidé to ještě neznají 😀 Doporučuji tuhle zkratku, pokud býváte v centru Brna – rozhodně se k téhle zmrzlině dostanete rychleji, než v Lipůvce. S Bohunicemi to vyjde nastejno, pokud tam nejedete extra.

Tohle sdílím!

1 komentář: „ZMRZLINA TOMIVO GELATO

  1. My ji v Lipuvce zname dlouho. Chteli jsme si ted o vikendu pri ceste pres Lipuvku dat, ale fronta vypadala fakt minimalne na hodinu. Takze diky za skvely tip a myslim, ze minimalne muj muz tam hned dnes jede 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *