Restaurace, podniky

COUNTRY BURGER

Už cca 3 roky mám oblíbený burgerový fast food, takže se s vámi chci podělit o tip na něj.

V obchodním centru Letmo (Nádražní 681/2a, 602 00 Brno) úplně ve spodním patře pod eskalátory, vlastně už v podchodu, se nachází rychlé občerstvení Country burger.
https://countryburger.cz/

Objevila jsem je nějak náhodou hned poté, co otevřeli. A od té doby, když si chci zajít rychle na burger (nejčastěji s Kindlem jako společníkem během dne), tak jdu sem. Po jejich burgeru mi totiž není špatně, je mi tady příjemně a chutná mi tady. Což se nedá říct o KFC, McDonalds a jiných výtečnostech, kde mi to nechutná a ještě je mi pak zle a ještě to stojí majlant a nenajím se toho.

Co se týká dalšího zázemí, tak uvnitř jsou 2 parkovací místa na kočárky, ale WC tam nemají. WC je veřejné cca 5 metrů naproti vchodu. Takže na vzdálenost dost blízko, pokud srovnáváme třeba s Olympií 😀 Na WC jsem nikdy nebyla a přímo jejich WC je asi jediná věc, co mi tam chybí k dokonalosti.

Vlastně moc nevím, jak tam chutnají další části menu, protože já jsem se zasekla u menšího Mexico menu za 140 Kč. A už jsem ho tam měla fakt hodněkrát a najedla jsem se vždycky tak, že spíš pár hranolek nedojím. Je to bulka, hovězí, ledový salát, papričky jalapeňos, křupavé nachos, sýr cheddar a samuraj dresink. A burger chutná prostě …normálně se vším nadšením, které k tomu mohu přidat. Maso jako maso, dobrá omáčka, bulkovitá bulka, přiměřená výška, nerozpadá se – chutná to tak, jak to chutnat má, žádný plast, prostě se zakousnete. Příloha čerstvé širší hranolky – čerstvé, horké, nahoře křupavé, uvnitř měkké (žádné mrchy jak z páté cenové). K tomu máte nekonečný kelímek Kofoly, nebo malinovky – to si teda úplně neumím natočit bez pěny, ale už se zlepšuju. A ještě pak máte nekonečné omáčky (sami si dáváte nášup), což je na výběr kečup, tatarka a samuraj dresink. Samuraj dresink je poměrně pikantní/pálivý. Pro někoho, kdo nemá rád pálivé, tak to může být moc. Já když mám samuraj dresink v burgeru, tak už si ho obvykle nedávám zvlášť a vezmu si tatarku, ale samuraj mi rozhodně chutná.

Objednáte si u pultu, zaplatíte. Načepujete si pití, vezmete omáčku, naberete ubrousky (já si beru i fresh desinfekční ubrousek na otření rukou před jídlem, protože tam není umyvadlo) a usadíte se. Než si sundáte bundu a začtete se do kindlu, obvykle už přistává jídlo, které vám přinesou na tácku.

Poslední děsivé srovnání s KFC
Měla jsem fakt už hodně velký hlad a byla jsem hned vedle KFC na Rašínové (vedle Svoboďáku). I zašla jsem dovnitř, protože mám ke KFC i hezké nostalgické vzpomínky. Dala jsem si strips menu, což zahrnuje 3 kuřecí stripy, hranolky, nekonečný nápoj, BBQ omáčku. Vzhledem k tomu, že BBQ omáčka mi nikdy nikde nechutná (ani moje domácí ne), tak jsem si dala k tomu (neumí „místo toho“) tatarku. A protože přece budeme zdraví, tak zelenina…takže ještě kukuřičný klas. Celkem mne ta legrace stála 168 Kč. To rozhodně není málo. Nicméně už to zase dlouho neudělám, protože když jsem všechno snědla, tak jsem pořád měla trochu hlad. A to nejsem bůhvíjaký jedlík – kluk v pubertě by tedy asi snědl tak 3 ty menu? Hranolky už rovnou gumovatěly a bylo jich málo. Jídlo nebylo zrovna horké + v restauraci bylo chladno, takže jsem z toho spíš měla studený bufet. Tentokrát mi z toho nebylo blbě, ale dobře taky ne. Když si vezmu, co jsem mohla mít za 168 Kč – klasickým menu počínaje, o Country burgeru ani nemluvím. No, občas asi potřebuji takovou zkušenost, abych se ujistila, že to fakt nemám dělat.

A kvůli tady té zkušenosti v KFC jsem porušila svoje obvyklé menu a dala jsem si v Country burgeru jejich strips menu za 130 Kč. Vypadalo takto + samozřejmě nekonečná kofola/malinkovka + stejně samozřejmě nekonečné omáčky (kečup, samuraj, tatarka). Najedla jsem se jak bumbrdlíček. A bylo to dobré. Hranolky čerstvé, horké. Maso stejně tak. KFC tomu nesahá ani po kotníky.

Co je pro mne trochu magie – v Country burgeru nikdy nemají nějak přetopeno, ale jídlo podávají krásně horké. Tušíte proč? No asi ho totiž fakt dělají čerstvé! A ne že o tom jenom mluví.

Pokud chci jít v Brně na fast food, tak prostě co Country burgeru. Burgery nejsou nasládlé ani plastové (McDonalds), stripsy nemají podivnou vůni a hranolky nejsou gumové (KFC). A můžete mi dát vědět, jak tam chutnají ty další burgery, já se zasekla u Mexika 😀 Mají tam dokonce i kančí burger, ale taky jsem se k němu nějak nedostala. Máte oblíbené rychlé občerstvení, které vás baví? Sem s tipy!

A víte, co je zajímavé na fast food? To neznamená, že musíte jíst hnusné jídlo, nebo že ho musíte sníst rychle. Znamená to, že vám ho rychle dají….

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *