Jídlo

JÁTROVÁ PAŠTIKA

Každý máme svoje – někdo rád holky, jiný vdolky, jiný paštiku….

Nedá se nic dělat, nejlepší paštiku dělali samozřejmě babička s dědou v rámci domácí zabíjačky. A k tomu patří už jen dobrý chleba a babiččiny nakládané fazolky. Jenže když už není zabíjačka, tak si člověk nějak poradit musí.

Každý musí mít svoje úchylky, a tak jsou paštiky moje oblíbené jídlo – nejen masové, ale prostě všechno paštikové. Dělávám i luštěninovou-veganskou, ale i jen jednoduchou z jater na portském a bylinkách (třeba vás někdy v budoucnu seznámím).
https://minniemalistka.cz/vynikajici-veganska-pastika/

Někdy si ale paštiku koupím. Z nostalgie občas vezmu Májku. Vždycky mi to připomene, jak jsem jako dítě chodila na koupaliště s tetou a na svačinu nám dala čerstvé rohlíky s Májkou. No a samozřejmě to byla pochoutka, protože jsme byli vyhladovělí z řádění v bazénu. Teď mi k tomu asi chybí bazén, nebo možná tetiny kouzelné ruce. Protože z Májky je mi prostě vždycky špatně.

Nicméně objevila jsem paštiku, po které mi špatně není a je dokonce hodně podobná té babiččině. Jinak řečeno, je vážně moc dobrá. Je opět od Čongrády ( https://minniemalistka.cz/veprova-krenova-pomazanka/ ). Mají například na rohlik.cz, kde stojí 100 Kč balení 190 g. Rozhodně tedy seženete levnější paštiku, ale….co říkáte na složení? Kromě zahušťovadla je to naprosto ok. Není ani hrubá, ani velejemná – za mne akorát paštiková.
https://www.congrady.eu/jatrova-pastika-congrady-190-g/

Uvnitř paštiky najdete nejen klasickou paštiko-hmotu, ale i sádlo. A to je v pořádku. škoda, že tam ještě nemají takovou tu „želatinku“, tzn. vlastně šťávu, protože to by byla pak naprostá pecka.

Na rohlik.cz můžete sehnat i další jejich výrobky jako například hovězí maso s česnekem, vepřové maso ve vlastní šťávě (o tom už jsem se zmiňovala), škvarkovou pomazánku (tu já musím mít jedině domácí, naše je totiž nejlepší), trhanou kachnu i jemnou kuřecí paštiku. Celkově mají repertoár ještě o něco širší, ale ne zas tak o moc.
Jinak jsem nenašla, co znamená Čongrády, ale je to minimálně příjmení.
https://www.congrady.eu/ochutnejte-congrady/

Jaké paštiky se osvědčily vám? Ocením doporučení.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *