Restaurace, podniky

CUKRÁŘSTVÍ BUKOVSKÝ

Zašla jsem s kamarády do cukrářství Bukovský, které jsem omylem delší dobu obcházela. Teď si naopak ráda udělám cestu tím směrem – vynikající volba!

https://www.zomato.com

Na adrese Minská 2 v Brně najdete rodinné moravské cukrářství a kavárnu Bukovský. Už o něm vím delší dobu, ale protože jsem kolem něj většinou šla jen k zubařce a od zubařky, tak to není ideální doba na zákusek 😀 Vytáhli mě do něj kamarádi a jsem naprosto nadšená.
https://www.bukovskycukrarstvi.cz/

Svoji nabídku i sami dělí do klasiky (větrník karamelový, věneček žloutkový, likérovou špičku, indiánka, máničku, roládu šlehačkovou, Sacher dort…), moderních (řezy jogurtové, rafaelo, tiramisu, dorty čokoládové, cheesecaky od karamelového, hruškového až po višňový) a slim-fit (obecně BIO suroviny, nižší obsah cukru i tuku ).

Za co je naprosto miluji je Mánička. Je to desert, který seženete výjimečně a málokdy v dobré kvalitě. Je to kvůli tomu, že se do ní dává čerstvá šlehačka (měla by být zpoloviny karamelová a zpoloviny klasická), která prostě dlouho nevydrží. Když ji vidím v dobrém cukrářství, tak je téměř jisté, co si dám. Dá se sehnat třeba ve Větrníku mj. v Řečkovicích ( https://vetrnik.cz/zakusky-brno/manicky). Mívali ji v Tutti Frutti na Jiráskové, ale už jsem ji tam dlouho neviděla. Recept může vypadat třeba trochu takto, ale není to přesné, protože tam nepatří čokoládový krém a to já moc dobře vím http://sladkavanilka.cz/manicky/

S kamarády jsme prohodili talířky a všichni jsme ochutnali všechno a já prostě nemám žádnému kousku, co vytknout.

Co jsem sice nevyfotila, ale za co mají plný počet bodů, to byl náš „nášup“, kdy jsme si dali každý ještě jeden mini-větrník. Já třeba skoro neumím sníst klasický velký větrník, i když mi větrníky chutnají. A že někomu došlo udělat je malinké….děkuji!

Byla jsem spokojená i s kávou, protože jsem si objednala espresso lungo bez mléka a….dostala jsem přesně, co jsem měla dostat tzn. klasické espresso ve větším hrnku s vodou na prodloužení (dolití). Hurá! A káva má sice tmavší cremu (pěnu), ale přesto byla dobrá, žádná hořčina.

Servis byl příjemný, nevtíravý, ale dostatečně pozorný. Nabídka ostatních nápojů dobrá, jen myslím, že neměli alternativní mléko (jako bezlaktozové, sojové, nebo tak něco), což zrovna tady odpouštím za vše ostatní.

Jinak mne sem přivedla opravdu spíš náhoda, protože v původním plánu bylo objevovat nový podnik Retro bar Brno – Cafe 90’s na Údolní 4 v Brně. Přišli jsme sem mezi vánočními svátky 29.12.2019 po 11 hodině a i přes předchozí ověření, že mají mít otevřeno, tak…tam nikdo nebyl. A aby zmatení nepřítele bylo dokonalé, tak jsme nebyli jediní, kdo tam chtěl jít, ale ti druzí nebožáci měli dokonce nějaký poukaz ze Slevomatu. Tohle se samozřejmě může stát i v nejlepším podniku a měla bych jim to odpustit, ale není to moc dobrý první kontakt. Teď si to dost rozmyslím, jestli a kdy se tam zase zkusím vypravit. No a protože kamarádi za mnou byli autem, tak navrhli Bukovského, přesunuli jsme se a nelitovali.

Nicméně, jak už víte…konec dobrý, všechno dobré. Do Bukovského si 100% zajděte. Budete velmi nadšení.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *