Tvoření

I SPY BAG – PÁTRAČKA PRO DĚTI

Jak zabavit děti v kočárku, nebo třeba v čekárně u lékaře…

Když jsem vymýšlela, jak zabavit svého synka v kočáře, nebo při neočekávaných zdrženích, nejdřív jsem hledala hračky na internetu. Jenže všechno to bylo takové divné a neskladné a já nevím co. Pak jsem si vzpomněla na I spy bag….

Je to vlastně uzavřený pytlík, v kterém jsou drobné kuličky/rýže a mezi tím se skrývají objekty. Podle věku se k tomu přidává cedulka s tím, co vše může dítě najít. Najdete spoustu videí na youtube.com.

Je více verzí, jak se toto dá vyrobit. Viděla jsem třeba i z zip-lock pytlíčků. Tomu bych asi nevěřila, když znám svého šikovného juniora…

Já mám výhodu, že mám doma vakuovačku. Stačilo tedy vlastně jen vzít nějaké vhodné malé předměty, rýži a vakupovací pytlík a stroj. A vlastně už by to stačilo.

Je potřeba, aby vakuovačka nevysála všechen vzduch, spíš ho tam musí být víc. A také množství místa je potřeba odhadnout. Já sjem si vše přopravila, zacvakla jsem ty zámky na vakuovačce (pak to drží ve „svaření“ poloze) a zkoušela jsem to promakávat. Až mi to přišlo dobré, tak jsem to zapnula. Jinak jsem to posouvala. Kdybych se zastavila tady, je to hotové za 5 minut. A asi by to taky na nějakou dobu plnilo účel, jen by to bylo jednoduché, protože by do pytlíčku bylo vidět ze všech stran.

Doporučuji, abyste naplnili pytlík rýží spíš víc, než méně, jinak bude hračka příliš jednoduchá. Samozřejmě to ale pořád musí jít přesýpat. Třeba synkův první I spy bag jsem naplnila trochu méně, ten druhý pro kamarádku už jsem udělala trochu těžší. A časem asi ten jeho předělám.

Pokud chcete, můžete dekorovat. Já jsem vzala fleece ze staré mikiny (seprané a nepotřebuje to obšívat). Ušila jsem vlastně takové pouzdro, která má z jedné strany okénko. Šila jsem to přes okraje zataveného pytlíku, aby to drželo pohromadě. Samozřejmě není radno propíchnout jehlou tu zatavenou část.

Ušito

Protože je dobré mít na pátračce něco, jak to pověsíte, kladivem jsem nabouchala 2 průchodky. Je to velmi jednoduchý a efektivní způsob, jak dostat očka do látky. Ke koupi v galanterii, nebo třeba na stoklasa.cz.

foto ze stoklasa.cz

A do jednoho očka jsem dala rolničku a do druhého provázek (no, ona je to padáková šňůra) s karabinou, aby to šlo dobře připěvňovat například ke kočáru.

A hotovo.

Pro trošičku starší dítě můžete přidat na nějakou klíčenku/karabinku ještě vytištěnu cedulku s fotkou, co je uvnitř. A z druhé strany to můžete napsat pro ty ještě starší (nebo cedulku později vyměnit). Také proto si fotím, co jsem tam dala. Pokud nemáte laminovačku (jako já), tak nouzově zabere i průhledná lepící páska 🙂

Dítě může hrát různé hry podle věku

  • hledej určitou barvu
  • najdi všechny předměty za co nejkratší čas
  • zkoumej, přesýpej, sahej prstíčkem
  • najdi stříbrný knoflík/číslici…
  • spočítej
  • najdi nejmenší/největší
  • jakou barvu šatů má panenka

Samozřejmě můžete pátračky také koupit, například na Fler.cz.

Občas něco na zabavení dětí vyrobím, můžete se inspirovat.

Když už jsem měla hotový jeden pro svého syna, tak jsem vyrobila ještě jeden pro jeho kamarádku. Nemám kolem sebe moc lidí, co mají rádi růžovou a jinou látku jsem neměla 😀

A zjistila jsem, že tmavé barvy mnohem víc odpouštějí nedokonalost mého šití…tak se podle toho můžete zachovat.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *