Věci

LAK NA RTY

Nene, nezbláznila jsem se. Nedávám si lak na nehty na pusu. Ale jeden produkt od Mary Kay se jmenuje sada s lakem na rty a máte v ní i odlakovač. Tak to jsem samozřejmě musela vyzkoušet.

https://www.marykay.cz/

Udělala jsem to, co se u rtěnek nedělá (aneb…tohle doma nezkoušejte) a kupovala jsem barvu bez vyzkoušení předem. Trefila jsem se skoro úplně, takže jsem v pohodě 🙂 Už ty jejich odstíny trochu znám.
https://www.marykay.cz/cs-cz/products/makeup/lips/mary-kay-ultra-stay-lip-lacquer-rose-302050

Za maloobchodní cenu 960 Kč (oups, to teda sakra není ani trochu málo, že?) dostanete 3 flaštičky velikosti trochu menšího lesku na rty. Používá se to tak, že nejdřív vezmete to barevné a aplikujete tak, jako byste si dávali normální tekutou rtěnku. Zasychá relativně rychle (co do možnosti opravit chybu), finální verze i s druhou vrstvou ale trvá k aplikaci pár minut. Doporučuji předtím i konturu. Než lak zaschne, nedáváte rty k sobě (ale jo, odlepili byste to, ale nechcete to). Až je to suché, aplikujete něco jako lesk na rty a fixátor v jednom (to průhledné a zajímavé je, že se to nezabarví, když jedete přes tu barvu). Až už to na rtech nechcete, potřete to odstraňovačem (odlakovačem) a stíráte vatovým tamponkem, což jde překvapivě dobře.

Možná si vzpomenete, že jsem kdysi testovala Angel Lips a leckoho jsem tím nakazila. Ty pořád mám a někdy nosím. V porovnání s tady tím lakem na rty
– Angel Lips lépe drží (kromě kontaktu s tukem) resp. možná na Angel Lips nejsou tak vidět vady, ale jíst s nimi nechcete,
– Angel Lips odlíčite i standardními přípravky, nejhůř to půjde i normálním  olejem
– Angel Lips nejsou tak příjemné na rtech, protože jsou to samé třpytky
– Angel Lips jsou vždy extravagantní a hodí se pouze pro speciální příležitosti,
– Angel Lips mají méně pohodlnou aplikaci
https://diangelocosmetics.com/angel-lips/

Pro všechny rtěnky (a pro ty dlouhotrvající a výrazných barev tuplem) platí, že se vůbec nepokoušejte je dávat na rty rozpraskané, nebo nějak nemocné. Pokud máte nějaké poranění na rtu…jako třeba já při první aplikaci, tak to při aplikaci první vrstvy trochu štípe, ale jen chvilka. Nicméně v případě nedokonalých rtů to bude buď „jen“ ošklivé, nebo si ještě nataháte do přípravku nějaký bonus na pozdější množení (např. u oparu). Pokud to má vypadat dobře, tak žádné kousání rtů, pravidelně balzámovat rty (pokud potřeba) a před nějakou speciální událostí lze použít jemné peelingy (musí být speciálně na rty a mějte ho předem vyzkoušený!).
Mluvíme-li o Mary Kay, tak já mám dlouhodobě otestovaný tenhle peeling na rty (vč. jeho předchůdce). Jiný peeling na rty nepoužívám – nemám důvod, tenhle mi vyhovuje.
https://www.marykay.cz/cs-cz/products/makeup/lips/lip-care/satin-lips-shea-sugar-scrub-300283

Aplikace:

1) při první aplikaci mi vydržela barva opravdu hezká asi tak 2 hodiny. Pila jsem čaj, kávu bez mléka, jedla hrušku (přímo kousáním), zmrzlinu ze lžičky, bílý jogurt ze lžičky a makový závin. To není až takový záběr. Později to udělalo klasický efekt dlouhotrvajících rtěnek, kdy na vlhčích a krajových částech rtů se barva „odmyla“ a v záhybech se objevily mezery v barvě.

2) při druhé aplikaci jsem použila i konturu a to rozhodně doporučuji (kvůli estetice i nanášení), také jsem trochu déle počkala se zaschnutím barvy, cca 3 minuty. Vypadalo to mnohem lépe, poprvé jsem byla poněkud nedočkavá. Objevily se ale stejné nedokonalosti tzn. barva zůstala trochu na krajích rtů a prostředek popraskal a následně zmiznul. Nicméně potíže se objevily až ve chvíli, kdy jsem zase něco jedla. Pití to zvládá.

Mám takový pocit, že to balení s leskem/fixátorem bude pryč nejdřív, protože to člověk bude doplňovat, takže mělo být větší. Je to v limitované edici a prodávalo se to jako sada, takže dokoupit to nepůjde samostatně (ledaže by se to časem přidalo do stálé nabídky, což někdy dělají).
Odstraňování zbytků barvy šlo velmi dobře a rty potom nebyly vysušené, to mají plný počet bodů.

Jak to vypadá, když třeba někdo další testuje podobnou dlouhotrvající rtěnku? Moje oblíbená šílenkyně Safiya Nygaard. Do fitka kvůli vám se rtěnkou nepůjdu 😀
https://www.youtube.com/watch?v=NOIYosH2weE&list=PLTJwUfUd8XBhdVwr3i1-8lrO3x4eAjEmE&index=39

Celkově jsem už byla i nadšenější z nějaké rtěnky. Tady s tou se prostě nedá jíst, a tak poměr cena/výkon pro mne nefunguje. Já se přiznám, že mám svoje speciální triky s konturkou a špičatým kloboukem, takže pak můžu dělat prakticky to stejné, jako s touto rtěnkou…jen je to mnohem levnější.

TIP – Když mne potkáte s rudou rtěnkou, tak to jsem použila právě výše zmíněný trik se špičatým kloboukem. Prakticky to funguje tak, že rty nejen obtáhnu konturkou, ale celé je konturou vyplním. Důležitá je na tohle co nejpodobnější barva kontury se rtěnkou. No a pak přes to dám normální rtěnku a vydrží mi to komplet celé párty večery včetně pití a nikdy se mi nestalo, že by se mi to rozmazalo. Samozřejmě vrchní vrstva se rtěnkou nevydrží celou dobu, jenže ono se to v zápalu boje moc nepozná a v mezičase to můžete na WC domáznout. Na toto používám třeba od Oriflame zlaté rtěnky Giordani Gold – obaly se mění, ale princip zůstává. Jsou dobré, ale kdyby to třeba někoho napadlo, tak mimo slevu stojí skoro stejně jako Mary Kay rtěnky.
https://cz.oriflame.com/products/product?code=40657

Máte nějakou osvědčenou dlouhotrvající rtěnku, nebo trik? Ráda se přiučím.

P.S. Možná vás napadá, co mám já společného s Mary Kay? No…to je dlouhá historie…pár let jsem byla aktivnější kosmetická poradkyně a pracovala jsem s Oriflame (odtud známost dobrých výrobků i zde). Pak jsem přešla asi na 10 let na Mary Kay, protože mi vyhovovala víc a považuji ji za nesrovnatelně kvalitnější (ne nutně dražší). Teď už je to pro změnu zase celkem hodně let, kdy jsem pouze samospotřebitelka Mary Kay, ale těm výrobkům opravdu věřím – nikdy jsem se po nich neosypala, narozdíl třeba od Avonu, Dermacolu apod. A taky jsem ofiko študovaná vizážistka s papírem, ale nebojte, není to nakažlivý a už se tomu vlastně nevěnuju. Ledaže se mi zrovna chce sebe, nebo někoho dalšího načančat 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=dy8xJUvH6Eg

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *