Prostě blog

MOKOŠÍ AMBASADORKA

Dne 15.2.2023 jsem přijala závazek stát se Mokoší ambasadorkou pro Brno

Pokud jste na tento příspěvek zabloudili trochu náhodou, pak asi na všechny podstatné otázky odpoví oficiální stránky projektu Mokoša, mezigenerační setkávání žen

Já a Mokoša

O Mokoše jsem se dověděla před lety a náhodou. Ale úplnou náhodou. Protože přítelova sestřenice olajkovala příspěvek na Facebooku. A já jsem slovo Mokoša neznala, tak jsem si to vyhledala. V té době jsem zvažovala vyzkoušet nějaký seberozvojový kurz, protože v mém okolí o tom všichni mluvili s velkým nadšením. Kromě Mokoši byla ve hře i Prázdninová škola Lipnice (mimochodem…Mokoša je taková dcera PŠL). A protože kurzy PŠL mají věkové rozdělení a já (zdravotně fit a duševně puberťák) jsem se nechtěla dostat do „důchodcovské sekce“, tak jsem dala přednost PŠL. Absolvovala jsem tedy kurz Vlastní cestou 2021 a byl to obrovsky pozitivní vklad do mého života.

Účastníci Vlastní cestou 2021 po jednom legračním závodu

No a o necelý rok později (ale s odvahou právě díky PŠL zkušenosti) došel čas i na Mokošu. Jsem tedy účastnice setkání Jaro 2022.

Můj průchod Mokošou rozhodně nebyl růžový. Doslova. Holky si pamatují moji černou rtěnku, kterou jsem střídala s modrou, ale i můj podmračený výraz. Přijela jsem tehdy ve velké nepohodě (slabě řečeno). Ženským skupinám jsem se navíc vždy cíleně vyhýbala a označovala jsem je obvykle lehce nelichotivými přízvisky. Moje mentální příprava byla taková, že všechno je dobrovolné a kdyžtak si budu někde číst v rohu. Ale samozřejmě mi to nedalo a účastnila jsem se všeho. A díky atmosféře, kterou naše lektorky vytvořily, jsem roztála i já a nadšeně jsem se účastnila všeho, co pro nás připravily. Protože taková péče a rozmazlování, to se nevidí. Ano, obdivovala jsem pojetí, laskavost, detaily, smysl pro krásu, citlivost… no prostě je asi evidentní, že se mi to hodně líbilo 🙂 Odjížděla jsem s rozzářeným úsměvem a… i s pocitem, že tohle chci předat dál dalším ženám. Našla jsem krásu ženské společnosti.

Když jsem s myšlenkou pořádání setkání přišla za Petrou Drahanskou, tak mě nejen nevyhodila, ale dokonce řekla, že už ta myšlenka někdy byla. A já od ní poprvé slyšela termín mokoší ambasadorka. Pak se během cca půl roku utřepávaly myšlenky a v předjaří 2023 to vykvetlo. Mokoších ambasadorek je více, najdete je po celé ČR.

Proč Mokoší setkávání?

Protože je krásné žít ve světě, kde jsou další ženy stejně naladěné jako vy…

Protože je krásné, mít bezpečí být sama sebou…

Protože je krásné znát lidi, kterým můžete sdílet cokoliv…

Protože je krásné mít místo, kam se vracíte…

Protože je krásné mít přátele…

Něco o setkáních

Setkání se budou organizovat pravidelně v centru Brna poblíž Špilberku – podle počasí vnitřní, nebo venkovní prostory. Vnitřní prostory jsou soukromý byt s dostatečně velkou samostatnou místností, která poskytuje soukromí.

Formáty setkání u mne typicky probíhá při tvoření něčeho kreativního s povídáním na nějaké konkrétní téma. Není to jen povídání u kafíčka, je to kruh 🙂

Cena bude podle typu aktivity, bude dáno předem. Obvykle je to kolem 150 Kč jako úhrada za tvořivý materiál, občerstvení. Ne, není to nic na čem bych chtěla mít zisk, stačí mi nebýt vyloženě finančně ve ztrátě. Konkrétně vždy v pokynech dané události.

  Konkrétní termíny a místa budou domlouvány ve Facebookové skupině Mokoší setkávání v centru Brna a samozřejmě je budu dávat vědět i přes mokoší komunikační kanály.

  Setkání jsou určena primárně pro ženy, které již absolvovaly Mezigenerační setkání Mokoša.
  Mohou se ale přidat i další ženy, které Mokošu neabsolvovaly. Zásadní podmínkou je dodržení soukromí.

  Tohle sdílím!

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *