Rychlé a snadné · Sladké pečené · Zimní a vánoční

NUTELLOVE SUŠENKY ZE 3 INGREDIENCÍ

Jednou už jsem musela vyzkoušet tyhle rychlo-sušenky 🙂

Tyhle sušenky už jsem viděla na tolika videích různě kvalitního typu. Naposledy třeba u Gemmy na Bigger Bolder Baking (verze, kterou jsem použila). Nebo třeba ve verzi bez vejce u Sáry z SaraBeauty. Klidně i u PreppyKitchen. A spousta dalších.

A vždycky jsem si říkala, že je jednou musím vyzkoušet. Dobrá čas nadešel!

Výhoda podobného receptu je, že pokud neumíte dojíst velkou Nutellu (???, ale já to taky dřív neuměla), nebo chcete ovonět byt čokoládovým pečením, tak se to hodí. Jinak to je pro mne víc prasárnička, než pečení 🙂 Nemáte to ani náznak jakékoliv nutriční hodnoty, kterou bych oceňovala.
Z tohohle hodnocení můžete lehce poznat, že sponzorované tohle asi nebude. Ale jinak no a co s těmi prasárnami, sranda občas musí být – horší jak nudlový sendvič to nebude 😀

NUTELLOVE SUŠENKY ZE 3 INGREDIENCÍ

na 1 plech, cca 16 sušenek

Potřeby:

  • 240 g Nutelly (alternativy bych nepoužívala, mají jiné složení, bude se to chovat jinak)
  • 150 g mouky
  • 1 velké vejce (pokud použijete malé, nebude to dost vlhké, budete muset něco přidat)

Postup: Do hnětací mísy od robota dám Nutellu, vejce a mouku.

V robotu nechám hnětacím hákem vypracovat těsto. Pokud se to v robotu jen spojí na vlhké drobečky, tak to dodělejte na lince.

Pokud máte pocit, že se vám těsto rozsýpá, máte moc savou mouku, nebo moc malé vejce. Já jsem zrovna měla žloutek navíc, tak jsem ho tam přihodila (moje vejce bylo malé) a dobrý. Pokud se toho bojíte, tak nedávejte všechnu mouku naráz. Nechte si třeba 1 velkou lžíci mouky bokem a přidejte až nakonec podle konzistence.

Troubu předehřejte na 170 stupňů.

Z těsta udělejte 16 kuliček cca velikosti vlašského ořechu a dejte na plech vyložený pečícícím papírem kousek od sebe.

Kuličky na plechu trochu rozplácněte rukou, nebo dnem skleničky.

Plech rozplácnutých sušenek dejte do trouby vyhřáté na 170 stupňů.

Pečte 8-10 minut.

Nechte vychladnout a máte hotovo.

Byl jsem nakonec překvapená, že nebyly tak moc sladké. Nebyly to „suché“ sušenky, vnitřek je ještě vláčný. Příjemný sušenkoid, to teda musím říct. A já vlastně tak moc na sušenky nejsem 🙂

Jasně, že je můžete použít jako vánoční cukroví. Nebo jako jedlý dárek. Nebo ke kafi. Nebo na ně nahoru dát lžičku marmelády a nasekané mandle. Nebo na ně můžete namazat marmeládu a polít čokoládou. Nebo je můžete polít bílou čokoládou a udělat na tom vzor sněhuláka….jakože…cokoliv vás udělá šťastnými.

Mějte krásné a sladké sny

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *