Věci

ODHLUČNĚNÁ SLUCHÁTKA

Letos jsem volila přání pro Ježíška s ohledem na to, že očekávám nárůst hluku a pořád nutnost soustředění na práci. Takže…sluchátka s potlačením okolního hluku.

Já na ty moderní technologické výstřelky moc nejsem a dosud jsem měla jako sluchátka nejraději pecky do uší. Ty jsou skladné a nekupovala jsem si moc drahé, protože jsem s nimi vždycky jednou za čas někde usnula a bylo po nich. Jenže pak si přítel pořídil tyhle (ale šedé, já schválně černé, aby se nám nepletly) sluchátka s potlačením okolního hluku a když se to ke mě dostalo tak blízko, tak jsem prostě nemohla přehlédnout, co to umí a že jsou super.

Sony WH-1000XM3
https://sluchatka.heureka.cz/sony-wh-1000xm3/

Tyhlety noise-canceling sluchátka vás umí trochu odepnout z reality a udělat vám váš vlastní svět, kde vás jen tak něco nevyruší. Geniální v práci v openspace, při práci doma, kde je hluk, v dopravních prostředcích… Osobně bych s nimi nešla po ulici a rozhodně bych si je nedala na uši ve chvíli, kdy bych měla na starosti nějaké dítě. Odpojení od reality fakt funguje – vůbec netuším, co se děje kolem. Pro mne pak stačí, když si do sluchátek pustím nějakou neutrální pracovní hudbu (youtube working music, nebo tak něco) a píše se mi jedna báseň.

Co se týká přenosnosti, tak takhle je budete mít poskládáné v praktickém pouzdře vč. kabelů. Nehrozí tedy, že je někde rozlomíte. Není k tomu sice adaptér do zásuvky, ale zase to má na jedné straně USB a na druhé USB-C, takže…kdo si kupuje tyhle sluchátka, tak už dávno má doma nabíječku na USB.

Sluchátka jsou velmi pohodlná zatím všem, co je zkoušeli. Na nonstop nošení to teda není, ale to zase myslím ani není žádoucí.

Sluchátka mi přijdou i celkem hezká. Ty šedé působí mnohem víc holčičím dojmem, než jsem čekala. Takže pokud zvažujete šedé, spíš je omrkněte naživo, jestli to bude ono. Černé jsou „standardně hezké“.

Když nemáte zapnutou žádnou hudbu, ale jen to odhlučnění v kterékoliv verzi, slyšíte trochu takový „bílý šum“, nebo něco podobného. Tomu se u podobných přístrojů zatím neumí vyhnout. S puštěnou hudbou i na minimální hlasitost to ale vůbec nevnímám.

Obecně to umí buď
– jen pouštět hudbu,
– odtlumit všechen hluk,
– odtlumit všechno až na řeč (třeba fajn do dopravních prostředků)

Ovládání je intuitivní a rychle na ně přijdete. Každé sluchátko (pravé vs. levé) ovládá něco a buď je tam pár tlačítek, nebo prostě přejíždíte poměrně logickým způsobem prstem po sluchátku. V ovládání na sluchátku je kromě vypnout a zapnout samozřejmě přenastavování režimu, pak třeba také posouvání skladeb, zvyšování a snižování hlasitosti a okamžité ztlumení (ruka na ucho). Samozřejmě si sluchátka můžete připojit přes 3,5 jack, nebo přes bluetooth.

Vcelku dobrá videorecenze s různými dalšími aspekty je třeba tahle. Nechci se tolik opakovat, když už bylo řečeno.
https://www.youtube.com/watch?v=PHfUT8h7T70

Co to umí, můžou napovědět i návody
https://www.sony.cz/electronics/support/wireless-headphones-bluetooth-headphones/wh-1000xm3/manuals

Co mi přišlo až vtipné v souvislosti s mým nákupem – já jsem si sluchátka objednávala až v lednu v povánočních slevách z obchodu, který je úzce specializovaný prodejce s kompletním sortimentem značky SONY. Alespoň to o sobě tvrdí ( https://www.ellexgk.cz/o-nas ). A přišel mi balík polepený cedulkami od CZC 😀 Holt B2B nákupy

Jestli bych tyhle sluchátka doporučila? Určitě ano. Pokud zvažujete nějaká sluchátka takových funkcí a typicky to potřebujete na soustředění pro práci, tak bych na nich nešetřila a pořídila tyhle. Jako hračku na machrování bych pořizovala nějaké levnější.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *