Prostě blog · Zajímavosti

POLE DANCE

O tom, že pole dance není žádná levná erotika, ale pěkně náročný sport…

Z nějakého důvodu jsem předpokládala, že po tyči umí šplhat všichni, protože jsme to měli v tělocviku. Že je to jedna z prvních věcí, co se učí v pole-dance, to nebude divné. Překvapeně ale koukám, že ani lezci neumí šplhat na tyči?

https://www.youtube.com/watch?v=yV9zAlk72PY

Ok, hlásím, že umím šplhat po tyči. Ale aby to nevypadalo, že umím všechno na světě, tak s pole dance jsem skončila prakticky se znalostí těch triků, co ukazují na videu 😀 + jeden. Nicméně na pole dance moc ráda koukám.

Ještě jsem to neřekla, ale víte, co je to pole dance? Je to moderní tanec, v němž se využívá tyč. Zařadit ho bude těžké, protože jsou v něm prvky z moderního tance, gymnastiky i akrobacie.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pole_dance

Byla jsem obdivovat mistrovství světa kdysi v Budapešti, tam mi absolutně nejúžasnější přišlo tohle chlapské vystoupení (Evgeny Greshilov je úžasňák). Tím hned na začátku chci bořit mýty, že je to sport pouze pro ženy.
https://youtu.be/YWoQcolpr08?t=57

Nicméně žen najdete v pole dance rozhodně víc. Naživo jsem viděla třeba i tohle vystoupení absolutně úžasné Jenyne Butterfly
https://www.youtube.com/watch?v=0XxWEEMrTNE
A bylo to její poslední vystoupení, než odešla na pár let do Cirque de Soleil
https://youtu.be/zfj1daT7AVk?t=96
Předtím jsem Jenyne znala z tohoto videa, které mi dost uhranulo
https://www.youtube.com/watch?v=waIuhfoTMv8

Doufám, že jste si malé pole dance okénko užili a už si nebudete myslet, že je to stejná věc jako nějaké lascivní vrtění se u tyče 🙂 Pokud na pole dance někdy narazíte, rozhodně se jděte podívat.

Foto ilustrační https://www.pexels.com/

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *