Bezlaktózové · Bezmasé a málomasé · Slané a pečení · Vegan

„SÝROVÉ“ SUŠENKY S MARMITE

Mám nějaké testovací Marmite období a říkám si – jestli si ho někdo koupil, ať má aspoň víc tipů 😀

Tady tento recept by měl připomínat klasické sýrové sušenky, ale je vegan. Onu sýrovou chuť má zajistit právě Marmite. Přiznám se, že nejsem z chuti extra odvázáná a přítel jako tester taky ne (jeho zneužívám spíš proto, že Marmite nesnáší a takhle zjistím, jak moc je v tom poznat…není). Nicméně jsou to ochucené slané sušenky a k nějaké pomazánce, nebo jako součást občerstvení bych na ně vůbec nenadávala. A když jsem je jedla trochu uleželé, tak byly lepší a vlastně jsem se jimi spokojeně nacpávala. Co se týká těsta, tak s tím se pracuje dobře. Před upečením voní po arašídovém másle, po upečení už je tam necítím.

Neznáte Marmite?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Marmite
v Brně k sehnání třeba v Tescu, nebo v Candy store
https://www.candy-store.cz/marmite-125g.html

„SÝROVÉ“ SUŠENKY – vegan

P: 60g arašídové másla, 60ml oleje, 4 lžičky Marmite, 90ml rostlinné mléka, 1 lžička mletého římského kmínu, 180g špaldové mouky, 1/2 lžičky prášku do pečiva, mouka na vyválení

PP: Všechny suroviny zpracovat do těsta (například v robotu s hnětacím hákem). Těsto rozválet na moukou posypané ploše na cca 2-3 mm tloušťku, radýlkem nařezat kousky, nebo vykrájet formičkou. Přenést na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme cca 13 minut na 160 stupňů.

Těsto

Tenhle receptu bude asi hodně o preferenci chutí. A pokud bych měla nějaké pohoštění pro přátele, kteří nemohou/nechtějí jíst živočišné produkty, určitě bych to upekla.


Co ještě jsem vařila s Marmite
https://minniemalistka.cz/testoviny-s-marmite/
https://minniemalistka.cz/dusena-zelenina-na-vine/

Recept je odsud
http://bezkrutosti.blogspot.com/2013/09/marmite-syrove-susenky.html

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *