Bezlaktózové · Bezmasé a málomasé · Podzim a halloween · Vegan

DUŠENÁ ZELENINA NA VÍNĚ

Mám fakt extra ráda hovězí na víně a k tomu šťouchané brambory. No jo, ale já vlastně mám na tom nejradši tu omáčku s bramborami. Tak to zkusíme, jestli se dá obejít to, že chci vlastně omáčku z masa, ale nemám chuť na to maso 😀 Myslím, že se to povedlo a věřím, že částečně díky Marmite – love i or hate it, tady to sedí! A i zapřísáhlí odpůrci Marmite ho tady necítí a když ho ochutnáte, tak je to trochu jako hodně koncentrovaná vypečená šťáva.

Neznáte Marmite?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Marmite
v Brně k sehnání třeba v Tescu, nebo v Candy store
https://www.candy-store.cz/marmite-125g.html
 

DUŠENÁ ZELENINA NA VÍNĚ

P: 5 mrkví, hromádka malých cibulek (šalotky, perlové cibulky, mini cibulky), lilek, 200 g hub, olej, 6 stroužků česneků, 2 lžíce hladké mouky, 500 ml rajčatového pyré (passata), 200 ml červeného vína, 400 ml vývaru, 1 lžíce marmite (nebo miso pasty), 2 bobkové listy, nějaké větvičky tymiánu, 2 větvičky rozmarýnu, 2 lžíce sojovky, cukr, sůl, pepř, brambory, máslo

PP: Postupně v pánvi opéct  (ideálně vždy jen jeden druh) mrkve nakrájené na šikmé větší špalíky, malé cibulky vcelku, nakrájený lilek na kostky, nakrájené houby. Vše z pánve vyndat. do pánve dát trochu oleje, česnek, hladkou mouku a opražit. Zalít studeným vínem, rozšlehat. Přidat vývar, pasatu, marmite, koření, sojovku, sůl a pepř a provařit kvůli mouce. Do omáčky přidat opečenou zeleninu, 20 minut povařit (případně zapéct v troubě). Možná budete potřebovat dosladit, protože protlaky bývají různě sladké/kyselé. Podávat se šťouchanými bramborami s máslem. Já osobně jsem uvařila, nechala vychladnout a zaležet do druhého dne a pak jsem se na to teprve vrhla.

Absolutní mňamka pro mne. Co vy na to? Mě od  talíře neodlepíte… Je to přesně ta kategorie „comfort food“

S Marmite jsem pro vás/sebe vařila ještě
https://minniemalistka.cz/testoviny-s-marmite/
https://minniemalistka.cz/syrove-susenky-s-marmite/

I původní recept je VEGAN a pochází odsud
https://www.youtube.com/watch?v=8zGGTkiuJm4
https://www.rachelama.com/recipe-blog/2019/10/21/ultimate-vegan-winter-stew

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *