Bezlaktózové · Bezmasé a málomasé · Rychlé a snadné · Vegan

TĚSTOVINY S …MARMITE?!?

Jsou různé bláznivé recepty a tenhle mezi ně určitě patří. Minimálně na první dojem. Ale když už to Marmite máme doma 😀 V komentáři k receptu je napsáno, že to vlastně není nic tak šíleného, protože existuje nějaký tradiční recept, kdy se těstoviny promíchají s kuřecím vývarem a servírují. A Marmite má trochu chuť intenzivní šťávy z kuřete.

Neznáte Marmite?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Marmite
v Brně k sehnání třeba v Tescu, nebo v Candy store
https://www.candy-store.cz/marmite-125g.html

TĚSTOVINY S MARMITE (1 osoba)

P: těstoviny podle hladu osoby, 50 g másla, 2-3 lžičky Marmite, strouhaný parmezán, nebo třeba opečená strouhanka, nebo nic

PP: Uvařte těstoviny dle návodu. V malém kastrolku rozpusťte máslo, přidejte Marmite (v originálním receptu byla 1 lžička, já dala 2 a přidala bych si na 3) , 1-2 lžíce vody z těstovin a rozmíchejte. Těstoviny proceďte a v hrnci smíchejte s Marmite omáčkou. Pokud jste ten typ, posypte strouhaným parmezánem, nebo něčím podobným a je hotovo.

Tyhle recepty s Marmite pravidelně testuji na příteli, aniž bych mu řekla, co to přesně je. Odvážně ochutnává. Je zajímavé, že i když Marmite nesnáší, tak ho v tom sám nerozpoznal. „Našel“ tam tu chuť, až když jsem řekla, co to je. Sám říkal, že je tam jakási zvláštní chuť, která se mu úplně nelíbí, ale jinak je to celkem dobrý. Takže se může opravdu jednoduše stát, že tohle zachutná i těm, kdo by si Marmite na toast nikdy nenamazali.

S Marmite už jsem pro vás/sebe vařila třeba i
https://minniemalistka.cz/dusena-zelenina-na-vine/
https://minniemalistka.cz/syrove-susenky-s-marmite/

Recept mám z kuchařky od Nigelly Lawson, Chuť domácí kuchyně
https://www.megaknihy.cz/romany-beletrie/160423-chut-domaci-kuchyne.html

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *