Cestování

PUŤÁKOVÉ FÍGLY

Na puťákovou sezonu mám pár oblíbených vychytávek, které mi dobře fungují. Fakt hodně ocením, když mi napíšete svoje.

1) miniatury kosmetiky – to muže zajímá až ve chvíli, kdy mají spálený krk (nemáš opalovací krém?), nebo jim chybí pasta na zuby (bralas ji, že?). Buď si koupím mini plastové flaštičky (například v Tigeru na Masarykové 19, Brno, nebo v DM) a přeliju si trochu svého, nebo si vyberu nějaké miniatury v DMku. Tam mají vždycky někde u pokladen velký regál, odsud například malá zubní pasta. Dost mne překvapuje, že pořád vidím, jak někdo tahá velké tuby – respekt!

2) zip-lock sáčky – takové ty uzavíratelné sáčky-dealeráčky v různých velikostech seženete v papírnictví, domácích potřebách, nebo v DMku. Já mám stabilně doma 1 l objem z DMka, používám je mj. na separaci tekutin na kontroly na letišti. Na výlety je ale používám jako kosmetickou taštičku – když se např. vylije sprchový gel, zůstane to jen tam a nemáte ho ve spacáku. Jinak si do nich na výlety udělám směs ořechů, nebo gumových medvídků – výhoda je, že se to dá opakovaně otvírat a zavírat a neřeším rozsypané jídlo. Vyhazuji je minimálně, obvykle používám pořád dokola, dokud je neproděravím.

3) polosušený sýr – asi netřeba podrobněji komentovat, hodí se vždy 
https://minniemalistka.cz/nejjednodussi-syrove-krupky/

4) Jednorázové kávové filtry – káva je moje poezie, moje ctnost i hřích. Takže mám trochu problém pít úplný hnusy. Pohodlné a skladné řešení jsou pro mne filtry Drip it. Vyžaduje to teda, abych měla s sebou hrneček, ale to zase jako…se obětuju
https://minniemalistka.cz/drip-it-prekapavana-kava/

5) cestovní seznam v Keep – udělala jsem si v Google Keep (heslo: Vždy při sobě s chytrým mobilem) jeden megavelký cestovní seznam, který obsahuje všechny položky, které jsem kdy na cestách potřebovala (zimní bunda i plavky v jednom). Když se balím a nejsem si jistá, co nemám, projdu si ho. Za minutu vyřešeno a nezapomínám. A taky dělám to, že si v rámci těšení na nějaký výlet udělám proškrtanou kopii toho seznamu přesně pro danou akci, v Keepu to jde velmi jednoduše…rychloakce do 10 minut po cestě v tramvaji.

Napadají mne i další věci, ale triky typu igelitka navíc se hodí, cestovní ručník, skládací miska, nebo malá kořenka…to si asi představíte taky.

Když jsem se dívala na různá videa na youtube, nenašla jsem nic, co by mne doopravdy zaujalo, prosím inspirujte mne vy!

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *