Jídlo · Ostatní · Restaurace, podniky · Věci

SADY STARÝ LÍSKOVEC A JEJICH PRODEJNA

Já si myslím, že už jste nejspíš někde slyšeli, že ve Starém Lískovci v Brně jsou ovocné sady. Že tam pěstují různé druhy jablek a hrušek.

Mě se nedávno podařilo se tam jít konečně podívat. Do sadů tedy jen zdálky, ale zato jsem zblízka okoukla jejich kamennou prodejnu.A nemají tam jenom jablka a hrušky samozřejmě. Mají tam spoustu různých farmářských dobrot – sladkých, slaných, mléčných, masových, ovocných, pečivo z Pekařství Makovec, ovocné Lavaše (má to tvar jako salám a je to sušená placka z ovoce), semínka, dobrý mák, ovocné mošty v různých baleních a provedeních (u vchodu byl i teplý mošt k ochutnání zdarma), těstoviny, chilli omáčky HUHU, brambory, česnek, cibule…no však vidíte na fotkách.

Já jsem kromě jiných pokladů musela vyzkoušet cider Jarmila (modří asi tuší proč). No a ještě i jejich stáčený cider.

Stáčený cider – za 99,- Kč/l. Shodli jsme se, že chutná jako „domácí“. Tím jsme asi kulantně chtěli vyjádřit, že je cítit po sklepě, nebo sudu, nebo tak něco. Sycenost nápoje vydržela první večer, druhý den už to bylo opravdu velmi jemně perlivé. I přes to, že si ho podruhé nekoupím, tak mi udělalo radost ochutnat něco, co tam vyrábí.

Cider Jarmila – cca 45 Kč/330 ml. Richard má ve stejné řadě ještě višňovou Vilmu a hruškovou Helenku. Jarmila je polosuchý cider. Já osobně preferuji suché, ale tenhle mi opravdu chutnal. Přiměřeně sladký, ne moc voňavý. Působil tak nějak „přirozeně“. Dobře! Ráda si dám znovu.

Kromě kamenné prodejny tam mají i „kavárnu“, spíš je přesnější jejich název kafé. Tam bych si v létě ráda sedla.

No a kdo máte malé děti, tak hned u toho vede železnice a je tam přejezd se závorami, u kterého se pravidelně štosují děti pozorující scenérii. Nejlepší je to cca 15:50 – 16:10. To jede spousta vlaků po sobě 😀

Kolem a kolem je to super místo, když budu mít cestu kolem, určitě zajdu zas. Tak se tam taky stavte.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *