Jídlo

ŠMAKOUN

Nemůžu si pomoct, ale slovo „šmakoun“ mi asociuje akorát šmakuládu (pojem zpopularizovaný  Romanem Vaňkem), což není zrovna pozitivní.

Nicméně Šmakoun jsou bílkovinové, nemasové výrobky, které mohou doplnit stravu třeba vegetariánům , protože se jedná o produkty z vaječného bílku (v karbenátcích a párcích je i maso). Mě od nich chutnal i kakao-oříškový krém. Jak vypadají Šmakouny a co se s nimi dá rámcově udělat, to hezky popisují na FCB https://www.facebook.com/smakounovo/posts/1526549204092195

Přehled toho, co můžete najít někde v regálech a v kterých, najdete na
https://www.smakoun.eu/produkty/

Líbí se mi, že mají i recepty. Kromě nové kuchařky (tu jsem neměla v ruce, https://www.smakoun.eu/produkty/kucharka-bezmasych-jidel-50-receptu-se-smakounem/ ), tak je jich spousta na webu, kdyby vás zajímalo, co se s tím dá tak jako dělat.
https://www.smakoun.eu/recepty/

Teď se od nich dají nově pořídit i hotovky v krabičkách, což jsem já třeba kdysi používala na obědy v kanceláři, když nebyl čas jít na oběd, nebyla krabička z domu, nebylo nic dobrého v okolí… A může to pro někoho řešit i „navařím pro…., jedu pryč“, nebo „jsem nemocný, ale jíst ještě něco musím“. Ohřát v mikrovlnce to asi dovede každý.

Aktuálně je dostupno

Krémová omáčka s houbami, šmakounem a divokou rýží

Sladkokyselý šmakoun s ananasem

Špenátové lasagne se šmakounem

Šmakounové kuličky v rajčatové omáčce s těstovinami

Já jsem na rohlik.cz koupila Šmakounové kuličky v rajčatové omáčce s těstovinami za 90 Kč. Jak to vypadá vidíte na obrázku. Těstoviny jsou opravdu žlutější a dost překvapily, že po ohřátí v mikrovlnce nebyly hnusné (ohřívat těstoviny je jako ohřívat suflé, to nemůžete vyhrát). Porce je tak pro jednoho ne moc velkého jedlíka. Na první ochutnání těstoviny s omáčkou jsem si říkala „jůů, to je dobrý“, ale když jsem to jedla delší dobu, tak byla na mě omáčka přepepřená (ne chilli, ne jiné koření, asi fakt pepř), takže to nebylo perfektní. Kuličky jsem čekala s lepší strukturou, byly příliš jemné, až trochu mazlavé, což mi nechutnalo. Jako…kdyby ubrali pepře a „jánevímasipřidalistrouhanku“ do kuliček, tak by se mi to líbilo. Takhle si to stejné nekoupím.

Kdybyste si někdo dali dalšího Šmakouna, poreferujte mi. Šmakouny jsem rozhodně neodepsala (různé válečkoidy občas koupím) a ten Sladkokyselý šmakoun s ananasem bych se klidně odvážila testovat.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *