Ostatní

TESTY NA COVID PROTILÁTKY

Ono to není tak jednoduché se probojovat na otestování na COVID protilátky, tak předám svoje know-how

Možná vám bude připadat divné, že píšu, jak si nechat udělat test na protilátky. Prostě někam zavoláte/přijdete a je to. Tak to si myslelo už hodně lidí a jenom já jsem viděla několik lidí prostě odejít, protože ztratili nervy a testovat se nenechali. Měli jsme to problém najít taky. V budově vás posílají na různá místa, opakovaně špatně, nebo na vás ječí, že máte COVID a vyhazují vás, když se snažíte doptat. Na webu SPADIA a telefonních číslech taky nečekejte záchranu – bohužel neodpovídalo to, co tam bylo napsané, s realitou. Tehdy (někdy v říjnu) ještě měli na webu telefon na speciální COVID osobu (teď je tam jen email) a řekla mi úplně jiné informace, než co mi řekla paní ze Zahradníkovy z Brna… Čekala bych, že už by se tohle mohli dávno naučit. Třeba se to postupně povede.

Co to je za test? Je to test na protilátky IgG. To je to, čemu se říká v médiích tříměsíční imunita na COVID. Takže když jsem prodělala COVID, tak jsem se pak nechala otestovat. A potom po třech měsících znovu, abych věděla, jak jsem na tom. Nevěřím totiž na „to vydrží XY měsíců“. Imunita různých lidí je naprosto odlišná, takže já jsem to chtěla mít změřeno. A pro mne dobré zprávy, mám evidentně silnější systém, než průměr 🙂
Proč to měřím, když stejně dodržuji opatření? Protože pokud navštěvuji lidi z rizikových skupin, tak je nechci mít na svědomí.

A teď slíbený návod. Týká se pouze Brna a laboratoře Spadia, kde jsem už dvakrát byla

Než půjdete přímo na místo, tak si předem zavolejte na telefon +420 541 552 213, to je přímo na odběrové místo na Zahradníkové 2. Domluvíte se, kdy na vás sestra má místo, protože na webu sice píšou „bez objednání“, ale reálně to tak nefunguje. Napíše si vás (viděla jsem se v kalendáři).

  1. Až přijdete na příslušné místo, tak musíte najít tyto dveře. Je to vchod ze směru od parku Bjornsonovy sady. Hned z horní strany (na ul. Veveří) jsou jiné dveře, tam dělají stěry na to, jestli máte COVID. To nechcete. A ještě má ta poliklinika myslím jeden vchod, tak ten taky ne.

2) Projdete kolem vrátnice a vyjdete nad schody.

3) Je tam tato chodba a projdete prosklenými dveřmi do čekárny.

4) Ty správné dveře jsou tyhle. Odsud vyjde sestraa zavolá si vás. Já mám velmi dobrou zkušenost s tím, že byla milá a opravdu jsem odběr ani necítila.

5) Ale pozor…na tyhle protilátkové odběry berou mezi 12 a 14, takže je potřeba, abyste nejdřív „někde“ zazvonili, protože v laboratoři už asi nikdo nebude, pokud neodebírali vzorek zrovna před vámi někomu jinému. Není tam nic pořádně označeno. Mě se podařilo dozvonit se tady v těchto dveřích (taky v čekárně) a oni si to uvnitř řekli a pak vyšla sestra těmi správnými dveřmi pod bodem 4).

Test mne poprvé stál 600,- Kč. Podruhé pouze 420,- Kč s tím, že mají nějakou akci od 1.12.2020. Dá se platit hotově i kartou. Není problém zaplatit za víc lidí naráz jednou kartou.

Výstup mi přišel pokaždé trochu jinak. Poprvé mi přišel na email soubor, kam jsem zadávala heslo (svoje rodné číslo) dle návodu v mailu. Podruhé mi do mailu přišel odkaz, na který jsem klikla, zadala vygenerované heslo z SMS a stáhl se mi soubor do počítače. V obou případech mi přišel výsledek za 3 pracovní dny.

Výsledek vypadá takto – smazala jsem svoje údaje i časy i označení měřících, abych někoho…netentononc. Vidíte z toho aspoň (umístění hvězdičky v hodnocení), že nějaká hodnota u mne přítomna byla. Komentář byl v prvním a v druhé případě jiný. V druhém trochu srozumitelnější, ale stejně k tomu potřebujete spíš výkladový slovník, než odpolední kafíčko. Komentáře jsou uvedené i na webu.

Ani jednou po mě nechtěli žádanku, ale na webu nějaké jsou. Se mnou se tam potkali lidé, co sice měli žádanku, ale odešli, aniž jsem je zvládla přesvědčit, že jsou tam správně – už byli totiž asi na čtvrtém místě…

Tak snad se vám podaří hned na první pokus všechno správně najít. Hodně štěstí a zdraví (to je jak narozeninové blahopřání, že?).

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *