Jídlo

VEGANSKÝ KAVIÁR

V Ikea prodávají veganský kaviár. To jsem musela otestovat.

Když jsem byla před nějakou dobu v Ikea v Brně, tak jsem při brouzdání v jídelní části zjistila, že tam mají kaviár. Veganský! No, to je něco pro mne. Mě totiž vyhovuje na kaviáru spíš ta struktura (křoupání) a nejedla jsem žádný rybí, který by mi opravdu chutnal. Pár kuliček na jednohubce s citronem a máslem jsem si dala ráda, nebo alespoň ze snobského předstírání, že takhle to patří. Ale doopravdy mne to nikdy nechytlo. Proto je pro mne atraktivní výrobek z mořských řas. Možná (!) by to mohlo být i zdravé.

Červený kaviár SJÖRAPPORT

Vypadá jako kaviár. Chutná…vlastně skoro nijak 😀 Čekala jsem nějakou výraznější chuť, ale přišel nám spíš jemný. Bylo to samozřejmě lehce slané. Ale jinak barevné křupavé kuličky.

Cena 49 Kč za 85 g

Složení: výtažek z mořskýách řas 83%, voda, sůl, regulátor kyselosti (kyselina citronová), želírující látka (xanthan), konzervant (sorban draselný, benzoan sodný), barvivo (karoteny), koření, byliny

Vzhledem ke složení se nic moc zdravého bohužel asi nekoná.

Kaviár jsme dali na improvizované jednohubky. Společnost se rozdělila na neutrální postoj (5 z 6, snad nikomu nekřivdím) a nechutnající postoj (1 z 6). Nikdo z toho nebyl vyloženě nadšený.

Černý kaviár SJÖRAPPORT

Opět – vypadá jako kaviár…a jsou to černé kuličky 😀

Cena 49 Kč za 85 g

Složení jsem se na webu nějak nemohla doklikat, ale na skleničce samozřejmě opět je: výtažek z mořskýách řas 83%, voda, sůl, regulátor kyselosti (kyselina citronová), želírující látka (xanthan), konzervant (sorban draselný, benzoan sodný), barvivo (rostlinná uhlíková čerň), koření, byliny

Složení mi není sympatické kvůli konzervantům. Je sice hezké, že to má velkou trvanlivost v pokojové teplotě, ale to mají zavařeniny mojí babičky taky a žádné podobné nevhodnosti tam nedává….čekala bych víc.

I tenhle jsme si dali na improvizované jednohubky. Tady byla odezva trochu lepší, protože měl v sobě víc chuti. Mě to přišlo kromě slané i jako lehce navinulá (slovo nakyslá už je moc).

Otázkou je, co budu dělat s těmi otevřenými skleničkami dvou hodně podobných, jen různě barevných kuliček. Asi budu muset ozdobit nějaká plněná vejce. Mě to přijde moc fajn, ale ostatní se na to nějak moc nedrali. Obecně si ale raději koupím tyhle kuličky, než pravý kaviár – když už to musí být. Takže díky Ikeo, nápad se mi líbí.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *