Bezlaktózové · Sladké pečené · Vegan

(VY)PEČENÉ DONUTY

Zkoušela jsem vyrobit pečené donuty. A pokud by to člověk nazval minibuchta s polevou, je to vynikající. Ale donut to prostě není…však to znáte – kdo se má utopit, toho neoběsí. A co se má usmažit, to se neupeče.

(Vy)pečené donuty – VEGAN
P: 70 g třtinového cukru, 150 g hladké mouky, 150 ml sojového mléka, 50 ml řepkového oleje, 1 malá lžička jablečného octa, 2 lžíce tuzemáku, 1 lžička skořice, špetka soli, čokoláda s tukem na polevu a posypky k tomu
PP: Smíchejte suroviny na těsto, já prošlehala metlou. Do půllitrové sklenice dejte čistý igelitový pytlík, ohrňte kraje a pak krásně umístěte těsto. Ustřihněte růžek a nastříkejte do forem. Pekla jsem cca 10 minut v troubě vyhřáté na 190 stupňů. Po upečení jsem jen pár minut nechala být ve formě, ale čím dřív vyndáte na mřížku, tím lépe (kvůli páře). Po zchladnutí polomáčejte do čokolády a posypte tím, co vás napadne (ořechy, krystal cukr, barevná sypátka, semínka, sekaná čokoláda).

Originální recept od Brýdové, ale já fakt nesnáším měření na sklenky a hrnky, když nám Pán Bůh dal váhy a odměrku.
https://www.brydova.cz/2019/01/23/vypecene-donuty/

Je možné, že pokud byste to dělali v něčem kovovém (sendvičovač, donutovač), tak bude výsledek méně buchtovitý a více donut. Já mám „jen“ silikonové donut formy (obecně zde, konkrétně tyto).

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.