Ostatní

VÝSTAVA ANGELUS

V Domě umění města Brna je od 25.9.2019 do 12.1.2020 výstava děl Theodora Pištěka, kterou absolutně doporučuji vaší pozornosti.

Na výstavu „angelus“ jsou reklamy různě po Brně, a já jsem prostě nějak usoudila, že se na ni podívám, aniž bych věděla, o co jde. Možná zafungovalo, že jsem nedávno četla Nikdykde ( https://www.cbdb.cz/kniha-1429-nikdykde-neverwhere – doporučuji!) a toho anděla jsem si s tím nějak spojila.

Každopádně jsem byla velmi překvapená, co všechno v sobě spojuje osoba p. Pištěka
– automobilový závodník
– osoba, která navrhla uniformy Hradní stráže
– malíř a umělec
– kostýmní výtvarník oceněný Oskarem za kostýmy k filmu Amadeus
a další a další
https://cs.wikipedia.org/wiki/Theodor_Pi%C5%A1t%C4%9Bk_(v%C3%BDtvarn%C3%ADk)

V Domu umění je jeho souhrnná výstava, takže můžete sledovat jeho díla od 60. let až do současné doby. Na výstavě se samozřejmě fotit nesmí, a tak můžete mrknout na pár vzorků děl tady na oficiálním odkazu
http://www.dum-umeni.cz/cz/vystavy/detail/id/501

Na mne hodně zapůsobily obrazy figurín v látce (jeden z obrazů v odkazu na dům umění, ale i na wikipedii). Podrobně jsem zkoumala malby z automobilového světa. Obdivovala jsem plastiky z různých částí aut. Nejvíc jsem si ale užila obrovskou instalaci ve tvaru zrcadlové pyramidy (na fotce je vidět zvenku)….a musíte jít dovnitř a projít skrz. Kdyby jen tohle, tak výstava stojí za to 🙂

Nicméně výstava stojí za to nejen kvůli jedné části. Prostě doporučuji zajít, mě se to líbilo. Na webu píšou vstupné 40-80 Kč (podle student/důchodce/dítě…), ale já jsem platila 100 Kč, tak nevím 🙂 Nicméně pokud nejste tolik umělecky založeni, abyste víc podporovali umění, tak ve středu mají jednotné vstupné 20,- Kč.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *