Restaurace, podniky

WAF WAF BRNO

WAF WAF není totéž co haf haf, to je asi jasné. Tady totiž půjde o wafle.

Někdy na začátku prosince otevřeli v Brně další (a nebojím se říct hipsterský) podnik. Je to z franšízy Waf-waf a v Brně je první. Najdete ho ve Špalíčku. V prvním patře vedle Rebia

Z vnitřního barevného ladění interiéru mne až lehce bolí zuby, jak je to sladké, ale je tam příjemně 🙂

V podniku najdete i dětský koutek, a to vzadu v rohu. Akorát je hned u vstupu do kuchyně a není tam žádná „zarážka proti úniku přímo ke zdroji“, ani místo pro sednutí doprovodných dospělých. Takže to by myslím chtělo vylepšit, protože tady s klidem dítě odložíte jen ztěží. Mohli by se učit od Rebia naproti, kde to mají mnohem lépe vychytané.

Jinak mě se jako základní jídlo takového podniku vybavila sladká wafle s čokoládou, ovocem a šlehačkou. Jenže oni mají mnohem širší repertoár a příjemně překvapili. Pěkně to mají popsané na webu. Obecně se dá říct, že mají slané i sladké wafle i palačinky i lívance, vše si můžete poskládat na míru, nebo využít jejich navržené kombinace. A k tomu různé nápoje od standardních po experimentální.
https://www.waf-waf.cz/waf-menu/

Nalákala mne jejich slaná wafle IRONWAF se sázeným vejcem, slaninou, rukolou a čedarem. K tomu ledový čaj. Musím říct – úžasné! Wafle byla lehounce nasládlá, ale dobře to fungovalo. Vajíčko přesně podle mého gusta, slanina akorát opečená, sýrem nešetřili, k tomu rukola. Mňam. A ten ledový čaj nebyl moc sladký! Juchů! Konečně někde pochopili. Všechny palce nahoru. Akorát ten kelímek by mohl nebýt na jedno použití.

Kromě slaného jsem měla možnost otestovat i jejich SushiWaf, což je ovoce obalené v čokoládové palačince, nakrájené na kolečka, kolem kokos a k tomu čokoládová omáčka, co se hodně podobala nutele. Opět vynikající. Nemám co vytknout. A ráda bych doplnila, že tohle je snad první restaurace, kde mi obrázky na menu opravdu seděly na to, co jsem dostala. Schválně jsem kvůli tomu koukala ostatním do talířů a fakt to sedělo i u dalších. Magie!

Když si objednáte, dostanete v Brně nejen cenovku, ale i malý elektronický hlásič, který vám zapípá, až je vaše objednávka hotová. Pak si zajdete k pultu a donesete si to na tácku. Sami si vezmete příbory, ubrousky, cukr, lžičku a nalijete ledový čaj, když ho máte.

Všechno super, takže mne napadá, že někoho by mohly zarazit leda ceny. Za obědovou wafli s pitím tam necháte třeba 164 Kč. Myslím, že pro většího jedlíka než průměrnou ženu by to nestačilo. Desertní palačinka s ovocem byla za 99 Kč + kdyby k tomu byla káva, tak za 30 Kč v menu (jinak 39 Kč). Pro někoho to bude určitě hodně. Na druhou stranu, bylo to fakt perfektní!

Waf waf doporučuji k návštěvě. Rozhodně se tam sama zase stavím. Jsem ráda, že jsem neodolala.

AKTUALITA Z ČERVENCE 2020

Znovu jsem se vrátila na místo činu a opět naprostá spokojenost.

Matčino P.S.: Bez problémů s kočárkem, pokud se umíte dostat do Špalíčku do prvního patra – já surfuji šikminou z horní strany :-). Akorát tam není úplně ticho (hudba, kávovar, pípání signálů „hotovo“ apod.), tak podle toho, jak vám dítě spí, tak se odvažte se spící ratolestí.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *