Restaurace, podniky

WAF WAF BRNO

WAF WAF není totéž co haf haf, to je asi jasné. Tady totiž půjde o wafle.

Někdy na začátku prosince otevřeli v Brně další (a nebojím se říct hipsterský) podnik. Je to z franšízy Waf-waf a v Brně je první. Najdete ho ve Špalíčku. V prvním patře vedle Rebia

Z vnitřního barevného ladění interiéru mne až lehce bolí zuby, jak je to sladké, ale je tam příjemně 🙂

V podniku najdete i dětský koutek, a to vzadu v rohu. Akorát je hned u vstupu do kuchyně a není tam žádná „zarážka proti úniku přímo ke zdroji“, ani místo pro sednutí doprovodných dospělých. Takže to by myslím chtělo vylepšit, protože tady s klidem dítě odložíte jen ztěží. Mohli by se učit od Rebia naproti, kde to mají mnohem lépe vychytané.

Jinak mě se jako základní jídlo takového podniku vybavila sladká wafle s čokoládou, ovocem a šlehačkou. Jenže oni mají mnohem širší repertoár a příjemně překvapili. Pěkně to mají popsané na webu. Obecně se dá říct, že mají slané i sladké wafle i palačinky i lívance, vše si můžete poskládat na míru, nebo využít jejich navržené kombinace. A k tomu různé nápoje od standardních po experimentální.
https://www.waf-waf.cz/waf-menu/

Nalákala mne jejich slaná wafle IRONWAF se sázeným vejcem, slaninou, rukolou a čedarem. K tomu ledový čaj. Musím říct – úžasné! Wafle byla lehounce nasládlá, ale dobře to fungovalo. Vajíčko přesně podle mého gusta, slanina akorát opečená, sýrem nešetřili, k tomu rukola. Mňam. A ten ledový čaj nebyl moc sladký! Juchů! Konečně někde pochopili. Všechny palce nahoru. Akorát ten kelímek by mohl nebýt na jedno použití.

Kromě slaného jsem měla možnost otestovat i jejich SushiWaf, což je ovoce obalené v čokoládové palačince, nakrájené na kolečka, kolem kokos a k tomu čokoládová omáčka, co se hodně podobala nutele. Opět vynikající. Nemám co vytknout. A ráda bych doplnila, že tohle je snad první restaurace, kde mi obrázky na menu opravdu seděly na to, co jsem dostala. Schválně jsem kvůli tomu koukala ostatním do talířů a fakt to sedělo i u dalších. Magie!

Když si objednáte, dostanete v Brně nejen cenovku, ale i malý elektronický hlásič, který vám zapípá, až je vaše objednávka hotová. Pak si zajdete k pultu a donesete si to na tácku. Sami si vezmete příbory, ubrousky, cukr, lžičku a nalijete ledový čaj, když ho máte.

Všechno super, takže mne napadá, že někoho by mohly zarazit leda ceny. Za obědovou wafli s pitím tam necháte třeba 164 Kč. Myslím, že pro většího jedlíka než průměrnou ženu by to nestačilo. Desertní palačinka s ovocem byla za 99 Kč + kdyby k tomu byla káva, tak za 30 Kč v menu (jinak 39 Kč). Pro někoho to bude určitě hodně. Na druhou stranu, bylo to fakt perfektní!

Waf waf doporučuji k návštěvě. Rozhodně se tam sama zase stavím. Jsem ráda, že jsem neodolala.

AKTUALITA Z ČERVENCE 2020

Znovu jsem se vrátila na místo činu a opět naprostá spokojenost.

Matčino P.S.: Bez problémů s kočárkem, pokud se umíte dostat do Špalíčku do prvního patra – já surfuji šikminou z horní strany :-). Akorát tam není úplně ticho (hudba, kávovar, pípání signálů „hotovo“ apod.), tak podle toho, jak vám dítě spí, tak se odvažte se spící ratolestí.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *