Bezlaktózové · Bezlepkové · Letní · Ostatní · Pro děti · Rychlé a snadné · Věci · Vegan

DOMÁCÍ PERLIVÉ NÁPOJE

Které kombinace si ráda vyrobím v „sodastream“, respektive v našem MyDRINK od Tescomy

Jak už jsem na sebe práskla, občas koukám na Safiyu Nygaard. No a nedávno se svým manželem natočila video o tom, jak zkoušeli udělat bublinkovým…skoro cokoliv. V pohodě mi přijde káva (i když mě samotná nechutnala tolik), ale takové věci jako mléko, balzamikový ocet na zálivku, ústní voda Listerin, nebo ramen (ano, polévka)…to už zkoušet neplánuji 😀 Ale říkám si, že vlastně bych vám mohla ukázat, co jsou moje oblíbené domácí sycené nápoje. Je pravda, že já bublinkovač používám u nás asi nejméně, ale ostatní si v něm zase obvykle dělají „jen“ bublinkovou vodu, kterou míchají s různými sirupy.

My totiž….evidentně…máme doma bublinkovač. A pořád mám pocit, že je to tak, že do jiných bublinkovačů musíte kupovat sirupy, kdežto tenhle k sobě žádné sirupy nemá schválně. Prostě umístíte dovnitř nějakou tekutinu a bublinkujete ji. Je to tedy myDRINK výrobník sycených nápojů od Tescomy. Máme ho doma už pár let, dá se koupit od 2.600,- Kč. Výhoda je, že není na elektřinu a vlastně zabírá na lince vcelku málo místa, protože je na výšku. Dá se k němu dokoupit víc míchacích lahví a lahve trpí standardními potížemi plastových lahví – musíte je prostě čistit, ale jsou fajn. Musí se v něm samozřejmě vyměňovat bombička – pro nás v Brně v pohodě, zajdeme do Tescoma shopu (Vichr, Olympia…), přineseme starou, odneseme novou. Bombička stojí 945 Kč a vydrží prý na 85 l nápoje (cca 11 Kč/l), u nás pak reálně vyměňujeme 1,5 x za rok (jakože tak 3 x za 2 roky). Mě se líbí velmi to, že tenhle model umí situace, kdy jsou uvnitř nějaké kousky např. kdybyste dělali bublinkový nápoj ze směsi čerstvě vymačkané pomerančové šťávy a vody. Možná už to umí i jiné přístroje, ale já nemám důvod to zkoumat, když nám funguje tenhle 🙂

Bublinky v nápoji vydrží v dostatečně bublinkovaté míře

 • než ho vypijete :-D,
 • nebo max několik hodin. Později je bublinkování hodně jemné/žádné, takže prostě dělejte nápoje čerstvé.

Že jsou všechny nápoje nastavené na 850 ml, to poněkud dává smysl….nádoba je na 850 ml maximálně. Lze tam dát ale i méně.

DOMÁCÍ KÁVOVÁ LIMONÁDA (850 ml)

Potřeby:

 • 210 ml studeného cold brew (prostě nějakou studenou kávu, která bude tak silná, že ji ještě ředíte vodou 1:1)
 • 210 ml pomerančové šťávy
 • 425 ml studené vody

nebo

 • 210 ml pomerančové šťávy
 • 210 ml studené vody
 • 430 ml studené kávy ve standardní síle (už byste ji pilia neředili)

Postup: Tekutiny nalijte do mixovací lahve a udělejte párkrát sssssssst.

Tohle je moje opravdu extra oblíbená věc. Samotná bublinková káva mi nechutná, ale kávové limonády (už jsem testovala ty z Tchiba) mě berou. A vzniklo to náhodou, když jsem testovala bublinkovou kávu (a nebylo to ono) a domácí Oranginu (viz níže)…prostě jsem to smíchala. Když se dělá espresso-tonic, proč ne tohle.

BUBLINKOVÝ VINNÝ STŘIK (850 ml)

Potřeby:

 • 450 ml bílého vína (co si koupíte, to budete pít…)
 • 400 ml studené vody

Postup: Tekutiny nalijte do mixovací lahve a udělejte párkrát sssssssst.

Výslednou chuť samozřejmě ovlivní koupené víno, ale tím, že je naředěné, tak to můžete použít i na vína, která byste samotná třeba nepili (u mne typicky, když víno není suché). Tohle je moje velmi oblíbené alkoholické pití, protože…má v sobě bublinky (mám ráda sekty) a je to slabé. Dá se popíjet a u toho vlastně „doplňujete i doporučované množství vody“ 😀 Efektivita a spokojenost v jednom (vtípky, hah).

DOMÁCÍ FANTA / DOMÁCÍ ORANGINA (850 ml)

Potřeby:

 • 425 ml pomerančové šťávy (čerstvé, krabicové s dužninou, krabicové bez dužniny…)
 • 425 ml studené vody

Postup: Tekutiny nalijte do mixovací lahve a udělejte párkrát sssssssst.

Já mám moc ráda Oranginu, která se naštěstí už dá koupit i v ČR (teď je pod Kofolou). Nicméně stejně si ji moc nekupuju :-D.
Je to trochu jako Fanta (121 kJ a 6,4 g cukru na 100 ml), ale pro mne je Orangina (165 kJ a 8,9 g cukru na 100 ml) méně sladká a víc chutná jako pomeranče a méně jako plast. Když se podíváte na složení obou nápojů, pochopíte, jak je možné, že je Fanta sladší, když má méně cukru…ať žije sacharin!
Ale ve chvíli, kdy vyrobíte tu domácí Oranginu, tak to je stejně nejlepší. Není zač!

Všechny tři nápoje jsou pro mne opravdu extra oblíbené. Jak je udělám, neumím se pustit sklenice :-D. Doporučuji vyzkoušet.

Máte vyzkoušené další přístroje, co umí takovéhle nápoje a není potřeba kupovat situpy? Dejte mi vědět, přidám je do tipů.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *