Jídlo

HOUSKY OD FAT BROTHERS

Dala jsem Fat Brothers ještě jednu šanci a vyzkoušela jejich směs na housky

Už jednou jsem zkoušela směs od Fat Brothers (tehdy na sušenky) a byla jsem trochu zklamaná. Když se na rohlik.cz objevila v sekci „Zachraň jídlo“ směs na housky, chtěla jsem jim dát ještě šanci.

Složení bylo tentokrát zcela v pořádku. Návod jednoduchý, co se může pokazit? Jen přidat 250 ml vody a 4 lžíce oleje.

Využila jsem variantu kynutí v lednici v noci, protože s tím bývají obvykle lepší výsledky. Na objem těsto vykynulo pěkně.

Podle návodu jsem rozdělila na 9 houstiček, trochu jsem je dozdobila nůžkami, potřela slanou vodou, některé posypala mákem a dal upéct.

Houstičky mohly být trochu méně upečené. Za to ale rozhodně Fat Brothers nemůžou, protože troubu si musím pohlídat sama. Nicméně v upečení problém nebyl.

Samozřejmě, že umím upéct sama housky. Jenže mne zajímal produkt z hlediska toho, že by mohl třeba někoho inspirovat k pečení. Je to nachystané, jednoduché. A když by byl výsledek dobrý, tak bych to třeba použila pro někoho jako dárek podporující pečící sebevědomí. A to bych dávala spíše někomu, kdo není v pečení tolik zkušený. Proto jsem poměrně přesně dodržela recept.

Výsledkem bylo, že těsto bylo hodně hutné – i během přípravy i na jídlo. Žádné nadýchané houstičky s křupavou kůrčičkou se nekonaly. Dalo by se skoro říct, že bylo málo vykynuté, i když to není přesné. Houstičky se netvarovaly tak, jak jsem u kynutého těsta zvyklá, bylo to spíš jak hňácat nějakou tuhou hroudu. Abych měla houstičky na povrchu hladké, musela jsem všechny ty hrany zahrnout dospod (což podle mne začátečník nebude znát a umět), ale vůbec to nešlo dobře. Kdybych to těsto dělala já, tak bych si už během vymíchávání řekla….aha, málo vody, moc mi saje mouka, musím přidat. Ale když mám koupenou směs, očekávám při této jednoduchosti návodu už opravdu fungující poměry a stejnou kvalitu mouky.

I kdybych zasáhla (jako deus ex machina) a přidala trochu vody pro lepší strukturu těsta, pak bych byla dost nespokojená s cenou. Originál cena na rohlik.cz je 70 Kč, ve slevě to bylo 53 Kč. Když vezmu 70 Kč na 9 houstiček, je to 7,80 Kč za houstičku. A to nepočítám spotřebu el. energie, zanedbávám olej, vodu a pečící papír a samozřejmě vlastní práci. Za tu cenu bych měla kupovanou houstičku v dobré kvalitě. Takže smůla kluci…

Fat Brothers dostali druhou a poslední šanci. Nápad dobrý, provedení mě nebaví. U prvního případu jsem si myslela, že je to možná moje chyba, teď už myslím, že to není na mém přijímači. Howgh.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *