Jídlo

MEDOVÁ ZONKA A MEDVÍDCI

Když je tam med, může to být vůbec špatné?

Když jsem si šla do Včelařství Vydra pro vosk na vyřezávanou lžičku, neodolala jsem a koupila jsem si ještě něco. Asi bych potřebovala taky dětské pokladny 😀 Ale řekněte, vy byste uměli odolat medové Zonce a medovým gumovým medvídkům? Teda….pokud nejste zrovna alergičtí na med.

Cenu mají vyšší na to, že nejsou nijak speciální (nejsou vegan ani dia ani bez cukru apod.), ale složení mají vlastně poměrně slušné, tak to uznávám. Tady 100 g za 54 Kč a srovnáme-li s JOJO s menším množstvím cukru, tak seženete standardně za 28 Kč na 100 g.

Med v nich opravdu jemně cítit byl. Jen nevím, jestli to bylo spíš aroma, nebo reálným přídavkem medu. A kde jinde máte medvídky, co se drží za ruce 🙂 Původně jsem je považovala za slepené, jenže…byl tak celý sáček 😀

Medvídci jsou tuhostí něco mezi Haribo a JOJO, takže se to dá. Nicméně mě v nich asi chyběl nějaký zvýrazňovač chuti, přišly mi málo kyselé. Takže se sice budu stydět, že preferuji chemii, ale znovu je pro sebe nekoupím. Ale pro nějaké dětské mlsaly bych je pořídila radši jak klasické JOJO, nebo co to.

No a medová ZON, to jsem nemohla vynechat. Je pravda, že mě teda chutnala vždycky z jejich kolekce jen tradiční malinová ZON, na kterou jsem vždycky chodívala k Třem ocáskům, ale stejně to musím otestovat.

Moc se mi líbí, že je slazená pouze cukrem (+ med), protože na doslazování stévií u mne skončila třeba Grena. Med v ní cítit jemně byl. Klidně si ji experimentálně zase koupím, ale vyloženě na ni chodit nebudu. Jak jinak…málo kyselá 😀

Moc ráda testuji něco takového. Líbí se mi, že v prodejně včelařství mají spoustu věcí vyrobených z medu a s medem související. Kromě dobrot třeba i květový pyl, krémy s propolisem, medová kosmetika atd. Prostě nádhera. A krásně to tam voní.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *