Jídlo

ManaBurger Mark1

Další vlaštovka na poli bezmasých (veganských) hamburgerů.

Už jednou jsme zkoušeli veganské burgery a bylo to poměrně dobré. Klidně bychom si dali znovu – a taky jsme si ho už od té doby dali.
https://minniemalistka.cz/beyond-burger-alita/

No a tak když se objevily jako novinka ManaBurgery v předprodeji, přítel je hned objednal. Já jsem sice byla skeptická, ale nakonec to nedopadlo tak zle. Mou skepsi pochopíte – prodávají balení po 20 kusech a mít 20 kusů něčeho, co třeba nebude dobré, to už je celkem velká oběť.
https://mojemana.cz/collections/manaburger

Já jsem dost fanoušek Many (https://minniemalistka.cz/mana/), ale je pravda, že jejich Mana 1 a Mana 6 je dost rozdíl. Takže bych spíš obecně měla tendenci počkat, až se i burgery pořádně vyvinou.

ManaBurgery si už můžete objednat taky a nemusíte ani pár měsíců čekat na dodání.
Balení 20 kusů stojí 1.200 Kč, tzn. 60 Kč za jeden „hamburger“. Mohlo by být cenově hůř i lépe. Akorát to vypadá, že dočasně rozváží pouze po Praze (nás obsloužili i v Brně, ale asi kvůli předprodeji).
https://mojemana.cz/collections/manaburger#

Balení bylo v krabičce

A uvnitř se moc místem neplýtvá, což je dobrá zpráva pro skladnost, aniž byste museli hned kuchat obal a rozestrkávat věci po mrazáku po jednom. Balení mají po 10 burgřících u sebe (eko výhoda, nevýhoda na spálení mrazem u rozdělaného balení). Kromě toho vám doporučí i jak s burgery naložit 🙂

Co se mi trochu nelíbilo, bylo pokrytí ledovou krustou na některých kouscích, nebo některých stranách některých kousků. A myslím, že to nebyl záměr, jinak by to bylo všude. Takže to bylo trochu podezřelé, jestli přeprava a skladování probíhají precizně.

Rozmražené burgery vypadaly takto. Rozmrazovali jsme je pomalu (přes noc v lednici). Jak dlouho a jakým způsobem se mají rozmrazovat, to na krabici nepsali. To bych řekla, že by mohli, aby zákazník věděl, kdy může plánovat jídlo. Rozhodně to není z mrazáku rovnou na pánev, což pro některé uživatele může být velké téma.

Hlavní ingrediencí burgeru je směs proteinů např. hrachový, rýžový, konopný. Složení je celkem dlouhý seznam, ale když se začtete, tak vlastně dobré.

Všude se chlubí, že je to nutričně kompletní jídlo, takže tady jsou i výživové údaje. Je to opravdu určeno jako velké jídlo, žádná svačinka.

A takto vypadá opečený burgřík na pánvi. Myslím, že je to vcelku pěkné. Dali jsme pod něj trochu tuku a hotové to bylo opravdu za pár minut.

No a použili jsme burgerové bulky z pekařství Makovec, které mám moc ráda (třeba na rohlik.cz, nebo v OC Letmo). Byly moc fajn a pěkně držely. Prostě rychlovka, samozřejmě bychom je mohli péct doma 🙂

A vznikla zajímavá situace, kdy by prý měla bulka vážit 80 g. Tak jsme odhadovali, kolik vážila. Některé tak opravdu vážily tolik, jiné pár gramů pod. Nicméně já jsem se trefila na gram přesně, takže mi tleskejte…. 76 je nových 42 🙂

Burgery jsme si obložili podle chuti a nálady a snědli. Jestli nám chutnaly? Celkem ano. Nikdo neřičel nadšením, ale nikdo se netvářil, že by mu to nechutnalo.
Asi jako u všech rostlinných věcí je dobré si víc pohrát s oblohou, ochucením, omáčkami atp.
Pro mne byl největší problém v tom, že vsadili na kouřovou chuť, protože to mi nechutná (uzené maso, některý salám Vysočina a slanina nevadí, takže nevysvětlím). Nemám ráda ani barbecue omáčky. Takže pro mne tohle nebude – abych tak řekla „objektivně dobrý, subjektivně blbý“. Strukturu má lepší Beyond Meat – pokud to jde říct, tak více masovou. Tyhle Mana burgery by nikoho neoklamaly a testující znali i Beyond Meat, takže mohli srovnávat.

Pokud budu mít na výběr, rozhodně vyhraje Beyond Meat (zatím i dostupností). Cena je srovnatelná, když se kupuje větší balení.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *