Jídlo · Ostatní · Tvoření · Zimní a vánoční

ADVENTNÍ KALENDÁŘ 2020, WATERDROP A LIPOO

Však o mě se to ví, že adventním kalendářům neodolám… A pak takovým blbostem jako jsou čajoví medvídci 😀

Jak už jsem psala loni, já prostě adventní kalendáře „musím“ mít. A říkám mu laskavě „těšeníčko“, protože je na co se těšit.

Letos se tak nějak stalo, že mám zase dva 😀 No…vlastně vloni jse měla tři 😀

Nejdřív jsem se přihlásila u kamarádky do jednoho podobně jako vloni. Tzn. vyrobí se příslušný počet balíčků (zde 25, protože mají trochu jinou tradici) a všechny víceméně stejné. A toto udělají i všichni ostatní účastníci. Pak se vše povyměňuje a „napytluje“. Nakonec máte doma na každý den jiný a krásný balíček s překvapením na zpříjemnění adventu.

Vzhledem k tomu, že jsem kus září a října trávila v klidovém režimu, karanténě a tak podobně, tak jsem se na to vrhla trochu dříve a pomáhalo mi to v trochu nepříjemném období myslet i na jiné věci. Vymyslela jsem si, že připravím do balíčku sadu na šití dvou plstěných ozdob na stromeček s tím, že vše bude nachystané, nastříhané. No a k tomu pytlík speciálního čaje. Ono se to nezdá, ale jen nastříhat ty kousky zabralo dost času. A taky jsem si vymyslela, že jsem krabičky z ozdobných papírů dělala ručně a dozdobovala. K tomu na každou ozdobu přišel ručně dělaný třpytivý FIMO knoflík. Používám jen FIMO soft a pak různé s efekty (např. toto třpytivé bílé mám nejradši), jsem konzerva a věčný začátečník.

Tady se chystají FIMO knoflíky
Bylo toho opravdu hodně 🙂
Hromada krabiček připravená k plnění – vlastně úplně stejně vypadají i naplněné
Těsně před kompletací do krabiček

No a já jsem dostala tady takový krásný balíček….respektive takovou spoustu balíčků.

Co tam vše bylo? Například drcené pražené kakaové boby, svíčka, miminko v oříškové skořápce, ovocka (studená ovocná polévka s ořechy zavařená ve skleničce), zaplacená nocleženka, svíčka, lichořeřišnicová domácí tinktura, svařákový sirup, mast z rýmovníku…

WATERDROP

Kromě toho rukodělného adventního kalendáře, tak jsem si ještě jeden koupila. Na rohlik.cz jsem totiž dlouho obhlížela Waterdrop. To jsou vlastně šumivky, kterými si ochutíte vodu a máte z toho být strašně šťastní.

No, ale abych si koupila balení jedné příchutě, když ani nevím, jak to chutná a která by mi chutnala, tak na to mne neužije (ehm, ano, mají testovací sadu, což jsem zjistila až teď, ale evidentně jsem po tom netoužila dost, protože jsem to dřív nezkoumala). Takže si vlastně myslím, že adventní kalendář není náhoda, ale promyšlené promo pro takové, jako jsem já.

Jedno balení o 12 kusech totiž stojí 180 Kč na rohlik.cz, na waterdrop.cz 170 Kč (Nero a Vibe 229 Kč, ale ty na rohliku ani nemají). Jakkoliv je jedna tableta určena do 600-800 ml vody, tak je to pořád celkem dost drahé pití. Cca 30,- Kč za láhev 1,5 l si rychle rozmyslím, nebo koupím výjimečně. Šumivky s sebou nosím na cestování, ale to je hlavně proto, abych s sebou měla třeba hořčík, nebo céčko dle potřeby…ochucení vody je jen jako bonus, pokud nepotřebuji v lahvi taky vodu na vaření. Na cestování raději nosí čistou vodu, protože je menší riziko zkažení v láhvi. A protože mám láhve Platypus, tak chci, aby mi vydržely s co nejmenší námahou.

Tak jsem tedy byla ráda, když jsem na rohlik.cz objevila jejich adventní kalendář za 479 Kč – no jako fakt 😀 Je tam 25 kapslí, 11 příchutí (v testovací sadě jen 56). Příchutě jsou

Co se týká příchutí, tak byly opravdu různé, ale poměrně jemné. Daly se od sebe ale chuťově bez problému rozeznat. Méně mi chutnaly ty červené (DEFENCE, RELAX), ale nijak moc.
Co bylo dobré, tak že jsem si zvykla pít denně o těch 700 ml (ochucené) vody navíc. A když už jsem si zvykla na nový pitný režim, tak to mohu říct, že to je úplně nejlepší výsledek testování příchutí Waterdrop 😀

Překvapilo mne, jak byly kapsličky malé.

A ještě víc mne překvapilo, že na samotném kalendáři nebylo žádné složení, ani napsaný papírek se složením, prostě nikde nic. Popisky jsem věděla jen z webu. Je to vhodné pro vegany, neobsahuje ani lepek a cukr. Jediné, co na kalendáři bylo, byly QR kódy. Nicméně čekala jsem, že na nich bude třeba odkaz na stránku s konkrétními tabletami – příchutí, nebo s nějakými podobnými informacemi. Ale zkusila jsem tři a přestalo mne to bavit – „virtuální adventní kalendář“ s reklamním videem, vánočním plánovačem v angličině, nebo odkaz na vánoční Pinterest s nějakými cedulkami. Čekala jsem víc.

Waterdrop se celkem hezky snaží – pro hipstery jako dělané. Mají mezi doplňky různé dřevěné krabičky na presentace a výběr, designové láhve, nerezová brčka a podobné legrácky (lehce mi to připomíná Nespresso). Je to celé taková předražená legrácka, kterou nepotřebujete pro život.

P.S. A kromě mikrodrinků, které byly v adventním kalendáři, tak mají ještě mikroteas, kde se předpokládá, že si hodíte kostičku do teplé vody (od 60 stupňů) a máte čaj. Jo, tak to je hodně podezřelé! Asi tak podezřelé jako….čajoví medvídci 😀

Čajoví medvíci od LIPOO

No jo, a tady jsem se chytila na reklamu na Facebooku, přiznávám se. Jenže když já mám moc ráda medvídky všeho druhu (zázvorové, mléčné s kávou, i kupované) a taky jsem přece jen člověk. Čajoví medvídci jsou ručně vyrábění, česká firma a prý přírodní produkt. No tak jo 🙂 Někdo možná ode mne něco takového najde „v punčoše“, nebo tak něco.

Čajoví medvídci jsou kolem a kolem blbina, ale vtipná a snězitelná. 1 balení stojí 60 Kč, má 50 gramů a je v něm 10 medvídků. Do čaje se mají dávat 1-3 medvídci (reklamní video s divnou hudbou a „nadšeným“ chlapečkem ZDE a ZDE).

Můj chuťový test

1 medvídek – čekala jsem, že to bude vyloženě o ničem, ale překvapivě to nebylo tak zlé. Mohlo to být i tou příchutí rebarbora a černý bez, které jsou nakyslé, což mi zachrání kdeco

2 medvídci – slušný střed

3 medvídci – podobně intenzivní, jako když si vylouhujete 1 pytlík ovocného čaje v hrnku přesně podle návodu.

Osobně preferuji 2-3 medvídky na hrnek, protože se jedná o ovocné čaje, které já nemám ráda slabé.

I u Waterdrop i u čajových medvídků píšou, že je to super na zlepšení pitného režimu a pro děti (už jsem podarovala jednu úžasnou a nadšenou čtyřletou slečnu). No…za mne…výjimečně může být. Ale neumět se napít bez šumivek a medvídků, to by byl smutný svět 🙂 Ale jak jsem psala výše, Waterdrop měl dobrý efekt, že jsem si pitný režim zlepšila. Takže dík, ale asi už si to nekoupím.

Kolem a kolem…jasně, že stačí šťáva, nebo voda, nebo běžný čaj. Ale to jste asi pochopili hned, o tom nebyla řeč. Teď bylo vánoční rozmazlování a mne to moc bavilo 🙂

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *