Bezlaktózové · Bezlepkové · Letní · Ostatní · Rychlé a snadné · Vegan

PIŇA COLADA Z ANANASU

Jednoduchá a velmi lahodná verze známého koktejlu

Víte, já moc nemusím takové ty sladké koktejly. Tak vlastně vůbec netuším, proč mne napadlo udělat zrovna Piňa coladu 😀 Ale asi mne nějak zaujalo, že se používá čerstvý ananas. Recept mám z říjnového (2022) Albert magazínu. V originálním receptu se nějak zvláštně pracovalo s hutnou a řídkou částí kokosového mléka a já jsem nějak nepochopila proč, i když vím, jak to funguje např. ZDE. Tak jsem to zjednodušila 😀 Není zač.

Co mi přijde skvělé je, že si tu „složitou“ část můžete udělat předem. A to je vlastně jen a pouze loupání a kuchání ananasu. Takže je to vlastně ideální welcome drink na letní párty…takže je skvělé, že vám recept dávám před zimou 😀

Různé způsoby loupání ananasu jsou všude možně na internetu. Já sama je skoro náhodně střídám, takže pokud nemáte, tak si nějakou vyberte třeba odtud.

Co se týká kokosového mléka, tak se bude asi víc hodit to koupené, protože je hustší. Dělala jsem i domácí, ale to není tak krémové. Ale pokud vám nevadí řidší piňa colada, tak to fungovat rozhodně bude.

PIŇA COLADA Z ANANASU

4-6 porcí podle velikosti sklenice

Potřeby:

  • 1 ananas
  • 100 g třtinového cukru (nebo hnědého cukru alespoň)
  • 200 ml bílého rumu
  • 600 ml kokosového mléka
  • 1 limetka, nebo citron
  • led do sklenice
  • něco na ozdobu sklenice (ovoce, máta…)

Postup:

Ananas oloupeme, vykrájíme a nakrájíme jeho jemnou část (střed nepoužijeme).

Ananas rozmixujeme v mixéru na kaši.

Do rozmixovaného ananasu přidáme hnědý cukr. Zahřejeme až se to vaří („zabije“ to enzymy, aby nelechtal jazyk). Vypneme a necháme vychladit do pokojové teploty a pak i do lednice. Klidně takto můžeme udělat třeba i den předem.

Do mixéru dáme vychlazené sladké ananasové pyré, šťávu z citrusu, rum a kokosové mléko.

Promixujte. Nalijte do skleniček velkých, nebo středních. Nezapomeňte na led a bude fajn nějak ozdobit sklenice.

Je to skvělé, je to přiměřené, nechutná to plastově. Je to luxusní koktejl z pár surovin a to mám ráda. Když jsou koktejly se čtyřmi druhy alkoholu, dvěma sirupy atp., tak ty si nikdy neudělám. Tohle má šanci. Zvlášť když udělám jen poloviční dávku a zbytek ananasu si s námi dá synáček, nebo si ho prostě dojíme později.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *