Bezlaktózové · Bezlepkové · Ostatní · Rychlé a snadné · Sladké nepečené

PROTEINOVÁ ČOKOLÁDOVÁ PĚNA

No jo, jako fakt…takový desert na snídani 😀

Tohle je zase jeden z receptů, který na mne čekal dlouho, než jsem ho vyzkoušela. Našla jsem ho na facebookové stránce Šmakounu.

A kdo nezná Šmakoun, tak je to vlastně vaječný bílek. Jen to má trochu jinou konzistenci. Mám tyhle výrobky opravdu ráda. V tomto receptu se používá klasická verze bez příchuti, ale mají sladké i slané verze. Pak i nějaký kakaový krém, párky a klobásy, karbenátky i hotová jídla (testováno mnou ZDE). Asi nejčastěji používám jejich Šmakoun Mexiko, který jen opeču na spolu s česnekovými plátky a smíchám se špagetami jako takové proteinové Spaghetti aglio olio e peperoncino k rychlému obědu v pracovním dni.

S proteiny mám takový rozporuplný vztah. Opravdu to má dobré použití a svoje místo v moderním stravování, ale většinou mne to dost prudí. Nicméně Šmakoun mi prostě nevadí, je to dostatečná hmota. Ale i s proteiny to zkouším jako například ve snídaňových tyčinkách.

PROTEINOVÁ ČOKOLÁDOVÁ PĚNA

4-8 porcí podle použití

Potřeby:

  • 200 g Šmakounu klasik
  • 100 g čokolády (ideálně kvalitní s vyšším obsahem kakaa, nebo aspoň čokoládu na vaření)
  • 20 g kakaa
  • 100 ml kokosového mléka z plechovky
  • 30ml javorového sirupu
  • dle potřeby pár lžic (bezlaktozového) mléka, nebo případně i toho kokosového
  • ovoce (zde granátové jablko a čerstvý ananas), máta na ozdobu

Postup: Rozpusťte čokoládu ve vodní lázni.

Smixujte Šmakoun nakrájený na kousky, kokosové mléko, kakao, javorový sirup. Dle potřeby doplňte mlékem, aby to mělo krémovou a hladkou konzistenci.

Přidejte rozpuštěnou čokoládu.

Promixujte dohladka.

Dejte do skleniček. A pozor, je to opravdu syté. Takže jako desert je to tak na 8 porcí. Jako část snídaně, nebo svačina by to bylo na 4. Rozhodně to pak sklepejte, abyste to měli aspoň trochu rovnější.

Doporučuji přidat ovoce (klidně i víc, než mám já). Nejen jako dekoraci, ale také na odlehčení hutné pěny.

Víte, jak je to s proteinovými věcmi. Jsou většinou…hlavně proteinové a málokdy mi to chutná. Ale tohle! Kdo má rád čokoládu a čokoládové pěny, tak si to nadšeně dá! Není to tak strašně moc pěnové, ale jo dáse to jako pěna ještě označit. Je to hlavně krémové a pozor, hutné a syté 🙂

Je to skvělý a dejte si to. Jo a taky je to jednoduchý.

Tohle sdílím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *